شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1399/07/30 شناسه خبر: 1659453
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

بیشترین میزان ابتلای کرونا در استان مرکزی بین سنین ۳۰ الی ۵۰ سال است/ اختصاص ۱۵۶۶۹ دوز واکسن آنفولانزا به دانشگاه علوم پزشکی اراک

بیشترین میزان ابتلای کرونا در استان مرکزی بین سنین ۳۰ الی ۵۰ سال است/ اختصاص ۱۵۶۶۹ دوز واکسن آنفولانزا به دانشگاه علوم پزشکی اراک
جمالیان، یکی از دلایل ایجاد وضعیت بحرانی کرونا در استان مرکزی را به دلیل سالمند بودن این استان عنوان کرد و گفت: بیش از ۷۰ درصد متوفیان کرونایی در سنین بالای ۶۵ سال قرار دارند و بیشترین میزان درگیری مبتلایان از سنین ۳۰ الی ۵۰ سال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، در گفتگو با دیار آفتاب؛ از وضعیت موجود اراک در خصوص بیماری کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت: یکی از دلایل ایجاد وضعیت بحرانی در استان مرکزی به دلیل سالمند بودن این استان است، چراکه استان مرکزی سومین استان سالمند کشور است.

وی بیان کرد: بیش از ۷۰ درصد متوفیان کرونایی در سنین بالای ۶۵ سال قرار دارند و بیشترین میزان درگیری مبتلایان از سنین ۳۰ الی ۵۰ سال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: نسل جوان به دلیل بالا بودن سیستم ایمنی تظاهرات این بیماری را دیرتر از افراد سالم نشان داده و با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیماری را به پدران، مادران، پدربزرگ و مادربزرگ‌های خود انتقال داده و گاهی حتی متأسفانه موجب مرگ‌ومیر این افراد می‌شوند.

وی تأکید کرد: تا زمانی که فرهنگ زندگی کردن با کرونا به‌عنوان یک وظیفه اجتماعی همگانی در جامعه احساس نشود، سیستم بهداشتی درمانی کار بیشتری را نمی‌تواند در قبال این بیماری انجام دهد.

جمالیان یادآور شد: ۱۵ هزار و ۶۶۹ دوز واکسن آنفولانزا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اراک قرارگرفته که به پرسنل بهداشتی و درمانی مراکز دولتی و خصوصی، درمانگاه‌ها، نیروهای مسلح، جانبازان بالای ۵۰ درصد، افراد بالای ۶۵ سال و مادران باردار توزیع‌شده و دوز بعدی این واکسن با وارد شدن واکسن آنفولانزا به کشور در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد که تاکنون هیچ دوزی به دانشگاه علوم پزشکی اراک و یا داروخانه‌های این استان اختصاص داده نشده است.

وی با اشاره به کمبود انسولین در سطح کشور، گفت: در حال حاضر کمبود یک نوع انسولین خاص که به‌صورت قلمی است (با توجه به وارداتی بودن و قاچاق روزافزون این انسولین) در کشور به چشم می‌خورد که به همین منظور وزارتخانه تمهیداتی را در نظر دارد از جمله اینکه من بعد این دارو فقط با کد ملی ارائه شده و سختگیری های بیشتری در خصوص توزیع آن وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: در خصوص پیشگیری از بیماری آنفولانزای فصلی رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار مؤثر بوده و تجربه نیمکره جنوبی که فصل سرد را زودتر تجربه نموده، نشان داده در حال حاضر در هیچ‌یک از نقاط جهان اپیدمی آنفولانزا به‌صورت جدی رخ نداده است.

جمالیان در پایان به دلیل افزایش ابتلا بیماران کرونایی و مراجعات متعدد به مراکز درمانی جهت انجام تست بیماری کووید ۱۹ و حجم بالای این تست، اعلام آمار قطعی کرونا را ۴۸ ساعته دانست.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1659453
ارسال نظر
نظرات