شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1399/07/30 شناسه خبر: 1659480
استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد:

استیضاح رئیس‌جمهور در شرایط فعلی به معنای اضافه کردن یک بحران جدید به کشور است

استیضاح رئیس‌جمهور در شرایط فعلی به معنای اضافه کردن یک بحران جدید به کشور است
ابراهیم طاهری گفت: طرح استیضاح رئیس‌جمهور توسط برخی نمایندگان مجلس به معنای اضافه کردن یک بحران جدید به کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، ابراهیم طاهری عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: جمهوری اسلامی ابتدا با رویکرد مذاکره وارد میدان شد اما طرف مقابل به عهدی که بسته بود پایبند نبود.

وی افزود: در شرایط فعلی بحث مذاکره را پیش کشیدن توسط برخی مسئولین به هیچ وجه به نفع کشور نیست و در این اوضاع مذاکره هیچ فایده‌ای برای کشور و مردم ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: میز مذاکره محل نمایش توان‌ها است  و آنجا در مورد مسائل واقعی دنیای سیاست صحبت می‌شود، لذا در شرایط بحرانی صحبت کردن از مناظره منطقی نیست؛ اگر بایدن هم در آمریکا روی کار بیاید، تقاضاهای ترامپ را هم از ما خواهد داشت.

طاهری خاطرنشان کرد: آن زمانی که ما رفتیم پای میز مذاکره هزاران کیلو اورانیوم غنی شده با غنای بالا داشتیم اما امروز در سایت نطنز که با غنای بالا اورانیوم تهیه می‌کرد را به آزمایشگاه تبدیل کردیم.

وی عنوان کرد: در شرایطی که امروز کشور قرار دارد، حاشیه‌سازی‌ها به مصلحت کشور و مردم نیست و نباید با اظهارات و مواضع نادرست، برای جامعه توقع نابجا ایجاد کرد و جو کشور را بیش از این آشفته کرد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد اضافه کرد: از سوی دیگر طرح استیضاح رئیس‌جمهور توسط برخی از نمایندگان مجلس نیز به معنای اضافه کردن یک بحران جدید به کشور است و منطقی نیست که کسانی در این شرایط دنبال چنین مسئله‌ای باشند.

طاهری تأکید کرد: در حال حاضر در وضعیتی هستیم که باید به نظام بین‌الملل یک پیام واحد را ارسال کنیم و طرح استیضاح رئیس‌جمهور در شرایطی که نهایتا 8 ماه دیگر تا زمان برگزاری انتخابات مانده است، نمی‌تواند اقدام مناسبی باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1659480
ارسال نظر
نظرات