شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1399/07/30 شناسه خبر: 1659488
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:

نیازمند شفاف‌سازی در امورات وقف و حل مشکلات مردم هستیم

نیازمند شفاف‌سازی در امورات وقف و حل مشکلات مردم هستیم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: امروز نیازمند شفاف‌سازی در امورات وقف و حل مشکلات اوقاف مردم هستیم و این دو مسئله نقش مهمی در ترمیم سازی فرهنگ وقف در کشور و استان مرکزی دارد که باید به آن توجه داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ حجت‌الاسلام عبدالله واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی امروز در همایش وقف و رسانه گفت: خوشبختانه امروز با تلاش های مجاهدانه اصحاب رسانه ارتباط تنگاتنگ و تعامل جدی اصحاب رسانه با فرهنگ وقف کاملا برقرار است و در طی این چند ماه کرونایی علیرغم محدودیت های موجود این تعامل و ارتباط کمرنگ نشده است.

واحدی  اظهار کرد: هرچقدر بتوانیم ارتباط و تعامل اصحاب رسانه با فرهنگ وقف را پر رنگ تر کنیم قطعا ثمرات ، برکات و آورده های بیشتری برای مردم خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز نیازمند شفاف سازی در امورات وقف و حل مشکلات اوقاف مردم هستیم و این دو مسئله نقش مهمی در ترمیم سازی فرهنگ وقف در کشور و استان مرکزی دارد که باید به آن توجه داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: روزهای چهارشنبه تیم بازرسی اوقاف استان به شهرستان ها سفر می کند که نتیجه این اقدامات شبانه روزی بسیاری از مشکلات و مسائل چالشی که بیش از ۲۰ سال معلق مانده بود حل و فصل شده است.

وی افزود: از سال گذشته روزهای سه شنبه را برای ملاقات مردمی تعیین کردیم که در ابتدا تعداد مراجعین بسیار زیاد بود که بعد از گذشت یک سال و با وجود تلاش های شبانه روزی امروز تعداد مراجعین بسیار کمتر شده و آن تعداد هم برای بحث مساعدت است.

واحدی بیان کرد: اگر امروز توفیقی برای مجموعه اوقاف حاصل شده به برکت دعای خیر مردم و مشارکت مردم بوده و امروز بیش از گذشته نیازمند فرهنگ سازی در وقف داریم که اصحاب رسانه بسیار می توانند در این مسئله کمک کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای رسیدگی و پیگیری حل مشکلات روستاها به شکل مجزا انجام شده است گفت: تیم بازرسی وقف استان به طور جدی پیگیر مشکلات روستایی است که سازوکار آن تدوین شده و اقدامات موثری در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تمام تلاش مجموعه اوقاف برای عدم مهاجرت و کوچ نشینی از روستاها به شهرها است که در این راستا تمام توان را خواهیم گذاشت.

واحدی با بیان اینکه اصحاب رسانه می توانند در شفاف سازی و تبیین برای وقف بسیار موثر باشند و نتیجه این امر مهم قطعا به مصلحت نظام اسلامی و برای منفعت مردم بسیار موثر خواهد بود بیان کرد: امروز مردم نیاز دارند خروجی وقف را به وضوح ببینند و این تلاش و تعامل اصحاب رسانه را می طلبد و یک نیاز مهم در جامعه محسوب می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: در سال ۹۸ در استان مرکزی ۳۱ وقف انجام شده که در ۶ ماهه اول سال ۹۹ بیش از ۳۰ وقف انجام شده و اگر این روند ادامه دار باشد قطعا تا پایان سال به یکصد وقف خواهد رسید و البته نباید به این مسئله بسنده کنیم چراکه مردم استان مرکزی واقف و ولایت مدار هستند و توجه ویژه ای به مسئله وقف دارند.

وی اضافه کرد: امروز نیازمند این هستیم در راستای رفع نیازهای اصلی جامعه در وقف کوشا باشیم و این توان و ظرفیت در استان مرکزی وجود دارد و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

واحدی افزود: اجرای امینانه نیت واقفین از تاکیدات مقام معظم رهبری است که استان مرکزی تلاش های زیادی در این خصوص انجام داده و به نوعی پیشتاز است و البته آن چیزی که در این مسئله باید قابل توجه باشد به موقع عمل کردن در این امر مهم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: اطلاع رسانی جامع و به موقع در کلیه اموری که در اوقاف انجام می شود یک ضرورت مهم است که باید پیوسته انجام شود و اگر اطلاع رسانی به موقع در طرح های گسترده ای که در اوقاف انجام می شود تحقق یابد قطعا ثمرات و برکات زیادی خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات استان مرکزی تامین مسکن است چراکه بیش از ۳۵ درصد از مردم استان مستاجر هستند و باید در استان نهضت مسکن سازی راه اندازی شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: با تلاش های جدی مسئولین استان و پیگیری اداره اوقاف مشکل زمین برای احداث مسکن انبوه در مرکز استان و شهرستان ها برطرف شده و امیدواریم نهضت مسکن سازی رونق بگیرد و مسکن با قیمت مطلوب به دست مردم برسد.

واحدی بیان کرد: بیش از ۲۵ هزار بسته معیشتی در شرایط کرونا به افراد آسیب دیده و نیازمند توزیع شده و بیش از ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان از محل موقوفات برای مبارزه با بیماری کرونا در استان مرکزی هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: نیازمند مرکز افکار سنجی برای پیگیری مشکلات و دغدغه های مردم در سازمان اوقاف هستیم که این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659488
ارسال نظر
نظرات