شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1399/07/30 شناسه خبر: 1659496
در حاشیه افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه در جنوب شرق عنوان شد؛

اشتغالزایی و بهبود معیشت مهمترین اولویت قرارگاه قدس/ از اعتبار145میلیاردی تا ساخت 14مسجد هدیه رهبر انقلاب به مردم

اشتغالزایی و بهبود معیشت مهمترین اولویت قرارگاه قدس/ از اعتبار145میلیاردی تا ساخت 14مسجد هدیه رهبر انقلاب به مردم
معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه از افتتاح پروژه های محرومیت زدایی قرارگاه قدس نزاسا در منطقه سیستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علی اکبر جعفری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: دقایقی قبل با حضور سردار کرمی، فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه، ‏برخی از پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی در منطقه سیستان افتتاح و کلنگ ‏احداث تعدادی دیگر نیز برزمین زده شد.


وی گفت: اعتبار اختصاص یافته در اجرای این پروژه ها 145 میلیارد ریال بوده که برای زدودن محرومیت از چهره منطقه در نظر گرفته شده است.

معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه ادامه داد: با همکاری آموزش و پرورش استان 22 منطقه انتخاب شد تا با استفاده از ظرفیت خیرین اقدام به ساخت کلاس درس و مدرسه در مناطق مورد نظر آغاز شود.

وی افزود: احداث ۹۶ استخر خاکی 600 متر مکعبی پرورش ماهی برای مردم ولایتمدار سیستان یکی دیگر از طرح هایی است که منجر به بهبود معیشت و اشتغال خواهد شد.
 

 
این مقام مسئول ساخت سرویس بهداشتی در دو شهر از این منطقه را اقدام دیگری برشمرد وگفت: بالغ بر ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی برنامه‌ریزی و تا سه ماه آینده به صورت کامل آماده واگذاری است.

جعفری خاطر نشان کرد: افتتاح یک مسجد در منطقه سیستان به صورت نمادین از مجموع ۱۴ مسجدی که هدیه مقام معظم رهبری به مردم استان است، یکی دیگر از اقدامات بود که این امر بیانگر نگاه ویژه رهبر انقلاب به منطقه سیستان و بلوچستان(تشیع و تسنن) می باشد.
 

وی تصریح کرد: با این روند و نگاه ویژه ای که نیروی زمینی و قرارگاه قدس در استان سیستان و بلوچستان دارند پروژه‌های بسیار خوبی در این منطقه رقم خواهد خورد که برخی از آنها افتتاح شده و تلاش بر این است تا پایان سال مابقی آنها تقدیم مردم استان شود.

معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه گفت: بهبود معیشت و ایجاد اشتغال کوچک، فصلی و دائمی جزء مهمترین اولویت های قرارگاه منطقه ای قدس سپاه در این خطه از کشور است که در کنار آن، تعمیر و مرمت انبیه مساجد، مدارس و سایر مکان ها نیز در دستور کار قرار دارد.
 

 
جعفری افزود: برای رفع محرومیت و آبادانی منطقه کمک به کارهای عام‌المنفعه در زمینه آبرسانی، کشاورزی، شیلات و ... با همکاری و تعاملی که با مجموعه دستگاه های دولتی در سیستان وبلوچستان در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1659496
ارسال نظر
نظرات