شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:29 منتشر شده در مورخ: 1399/07/30 شناسه خبر: 1659549
فرمانده نیروی انتظامی رشتخوار مطرح کرد؛

کاهش 47 درصدی جرایم سرقت در رشتخوار/ فضای مجازی نقش موثری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایفا می‌کند

کاهش 47 درصدی جرایم سرقت در رشتخوار/ فضای مجازی نقش موثری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایفا می‌کند
حاتمیان گفت: امروز در بحث کاهش سرقت‌ها طی چند سال اخیر با تلاش مجموعه نیروی انتظامی و فرهنگ سازی های انجام شده، تا 47 درصد کاهش جرایم را در رشتخوار شاهد هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ داود حاتمیان فرمانده انتظامی رشتخوار صبح امروز در نشست خبری با خبرنگارن این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، گفت: تعیین شعار سال نیروی انتظامی با شعار همه برای امنیت و سلامت با توجه به وضعیت کنونی بیماری کرونا تعیین شده ، که در واقع تقدیر و خداقوت در جهت زحمات و تلاش های مدافعان سلامت باشد.

وی به نقش موثر فضای مجازی در شرایط کنونی بیماری کرونا، اشاره کرد و یادآور شد:  فضای مجازی بیشترین نقش را در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی ایفا می کند، یک ظرفیت بسیار خوب که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد.

حاتمیان همچنین در ادامه از کاهش چشم گیر جرایم طی چند سال اخیر در این شهرستان خبر داد و افزود: در بحث کاهش سرقت ها طی چند سال اخیر تا 47 درصد کاهش جرایم را در این شهرستان شاهد هستیم، که از این میزان بیش از 85 تا 90 درصد پرونده های سرقت منجر به کشف و شناسایی سارقان شده است.

وی همچنین به تشکیل قرارگاه شناسایی و برخورد با اراذل و اوباش در این شهرستان همزمان با سراسر کشور خبر داد و افزود: در این راستا حدود 70 تا 80 نفر از اراذل و اوباش سطح 3 در رشتخوار شناسایی و تعهد های لازم از آنها گرفته شد.

فرمانده نیروی انتظامی رشتخوار گفت: در بحث آسیب های اجتماعی اولویت و سعی نیروی انتظامی بر کاهش پرونده های خانوادگی با مشاوره و راهنمایی ماموران نیروی انتظامی در این شهرستان بوده است، که این امر نیز مستلزم حضور و همکاری همه آحاد مردم مویسر است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اولویت نخست ماموران نیروی انتظامی در برخورد با مردم رفتار مودبانه است، گفت: در بحث فرهنگ سازی مجموعه نیروی انتظامی ورود جدی داشته در شهرستان رشتخوار نیز با توجه به اینکه در گذشته بیماری منحوس کرونا وجود نداشت جلسات و کلاس های متععدی جهت آشنایی مردم در مساجد سطح روستاهای شهرستان برگزار شد، که امروز نیز این حوزه رها نشده و فضای مجازی به بهترین نحو استفاده خواهد شد.

فرمانده انتظامی رشتخوار از جذب نیروهای جوان انقلابی و مومن با شرایط دیپلم در مجموعه نیروی اتتظامی اشاره و از علاقمندان خواست تا در جهت علاقمند بودن به همکاری جهت اطلاع از شرایط و نحوه جذب به مجموعه نیروی انتظامی شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1659549
ارسال نظر
نظرات