شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1399/07/30 شناسه خبر: 1659595
رئیس کل دادگستری استان قزوین:

امنیت جامعه خط قرمز دستگاه قضایی است

امنیت جامعه خط قرمز دستگاه قضایی است
نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین با تاکید بر اینکه امنیت جامعه خط قرمز دستگاه قضایی است، گفت: نیروی انتظامی باید برای پیشگیری از وقوع جرم، هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت جامعه را شناسایی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی در نشست گرامیداشت هفته نیروی انتظامی که ظهر امروز(چهارشنبه) در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد، ضمن عرض تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: خدمت خالصانه و عاشقانه نیروی انتظامی همراه با محبت به مردم مایه حمایت بیشتر از نظام و رهبری است و این موضوع عاملی برای ناامیدی کسانی است که امید به نارضایتی مردم جامعه بسته‌اند تا پنجه در پنجه جمهوری اسلامی بیندازند.

وی افزود: باید مشکلات جامعه حل شود؛ چراکه زمانی که مردم در جامعه ناراضی باشند کار دستگاه قضایی سخت‌تر می‌شود بنابراین باید به فرموده‌های رهبری در خصوص شان و منزلت نیروی انتظامی توجه کنیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: دشمنانی که چشم به ناامیدی مردم جامعه بسته‌اند هرگز در مقابل نظامی که شهیدان بسیاری برای انقلاب داده و ایثارگری‌هایی از خود بر جای گذاشته موفق نخواهد شد چه بسا که تلاش‌ها و زحمات خودشات بر باد می‌رود.

قدرتی عنوان کرد: مقام معظم رهبری دستگاه قضایی را قانون مدار، عادل، قاطع، شجاع و منصف تعریف می‌کند؛ بنابراین باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم کاملا احساس امنیت کنند و پارک‌ها و محل تفریح مردم از هر عاملی که امنیت اجتماعی و روانی جامعه را به هم می‌ریزد خالی شود تا آرامش حاکم باشد.

این مقام مسئول تاکید کرد: زمانی که به گذشته نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که جنایت‌های وحشتناکی در کشورهایی همچون چین و امریکا رخ داده است اما متاسفانه در کشور ما برخی از افراد آگاهانه یا ناآگاهانه با رفتارهای نامناسب و موضع‌گیری به موضوعات، آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و همین موضوع سبب می‌شود که مردم ناراضی باشند.

وی ادامه داد: یک نیروی درست کار می‌تواند مایه آبروی جمهوری اسلامی اسلامی در دیدگاه مردم باشد و نیروی انتظامی باید برای پیشگیری از وقوع جرم، هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت جامعه را شناسایی کند و با ورود به موقع و انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی از وقوع جرم پیشگیری نماید.

تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی باید به طور جدی پیگیری و رعایت شود

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: امنیت جامعه خط قرمز ما است پس باید وظیفه خود را  طوری انجام دهیم که افراد جامعه زمانی که فرزندشان در خانه حضور ندارد یا شب‌ها که سر بر روی بالین می‌گذارند با خیالی آسوده که جان و مال آن‌ها در امنیت است، شب را به روز برسانند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دشمن از حیث نظامی، اقتصادی و فرهنگی به بن بست رسیده است، تصریح کرد: انگیزه بین همه افراد باید قوی‌تر شود چراکه انگیزه موجب امید به انسان می‌شود و در جنگ تحمیلی همین موضوع باعث شد که بتوانیم بر دشمن پیروز شویم و انقلاب اسلامی شکل گیرد.

در ادامه این نشست دادستان استان قزوین، اظهار کرد: مردم دستگاه قضایی و نیروی انتظامی را به عنوان بازوی توانمند ایجاد امنیت و آرامش در جامعه می‌شناسند پس باید ما برای تحقق این انتظار در جامعه تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

وی افزود: استان قزوین از نظر موقعیت جغرافیایی دارای شرایط منحصر به فردی است و بسیاری از جرائم و تصادفات ناشی از این موقعیت است که باید با استفاده از تجربیات گذشته برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

دادستان استان قزوین بیان کرد: تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی در دستگاه قضایی و پلیس باید به طور جدی پیگیری و رعایت شود؛ متأسفانه امکانات و زیرساخت‌هات موجود برای مقابله با جرائم در تمامی ابعاد کافی نیست و باید برای پیشگیری از وقوع جرم، کنترل نارسایی‌‌ها و کاهش ورودی پرونده‌ها با همکاری دستگاه قضایی و پلیس اقداماتی انجام دهیم.

این مقام مسئول در پایان گفت: باید همه ما در مدت خدمت به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کنیم چراکه مهم‌ترین موضوع این است در محضر خداوند کارنامه درستی داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1659595
ارسال نظر
نظرات