شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:22 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659726
طی نامه ای به سازمان بورس؛

سهامدارن عمده شرکت صنایع «آذرآب » با افزایش سرمایه موافقت کردند+سند

سهامدارن عمده شرکت صنایع «آذرآب » با افزایش سرمایه موافقت کردند+سند
طرح افزایش سرمایه ۲۳۵۰ درصدی آذرآب از دو محل آورده نقدی و تجدید ارزیابی دارایی های زمین و ساختمان مورد موافقت سهامدارن عمده این شرکت قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سهامداران عمده شرکت صنایع آذرآب اراک موافقت خود را با طرح افزایش سرمایه این شرکت از دو محل آورده نقدی و تجدد ارزیابی دارایی های زمین و ساختمان اعلام کردند؛ صندوق رفاه و تأمین آتیه کارکنان بانک کشاورزی و شرکت فنی مهندسی جنوب تأسیسات دو سهامدار عمده آذرآب هستند.

به گفته هیئت‌مدیره آذرآب این طرح افزایش سرمایه با توجه به مصوبه شورای تأمین استان مرکزی و در نظر گرفتن صرفه و صلاح این شرکت با توجه به دیون سنگین، بدهی‌های معوق و لزوم تأمین هرچه سریع‌تر منابع مالی برای برون‌رفت از بحران شدید نقدینگی ارائه گردیده است.

گفتنی است بر اساس تصمیم جدید هیئت‌مدیره آذرآب ضمن تغییر میزان افزایش سرمایه بحث برانگیز ۷۶۰۰ درصدی (کاهش از محل تجدید ارزیابی و افزایش از محل آورده نقدی) و همچنین حذف تجدید ارزیابی ماشین آلات و تجهیزات مقرر گردیده تا طرح افزایش سرمایه ۲۳۵۰ درصدی این شرکت هم‌زمان از طریق تجدید ارزیابی زمین و ساختمان به میزان ۱۸۵۰۰ میلیارد ریال (معادل ۱۸۵۰ درصد) و آورده نقدی سهامداران به مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال (معادل ۵۰۰ درصد) صورت پذیرد.

اوایل شهریورماه بود که انتشار خبر و اطلاعیه افزایش سرمایه فوق سنگین ۷۶۰۰ درصدی شرکت صنایع آذرآب اراک از سوی هیئت‌مدیره این شرکت که با سرمایه ثبت‌شده ۱،۰۰۰،۰۰۰ میلیون ریالی و نماد «فاذر» در بازار دوم بورس حاضر است در بین اهالی بازار سرمایه به‌شدت موردتوجه و البته تعجب واقع شد و این اتفاق بالاترین درصد افزایش سرمایه تاریخ بورس ایران نام گرفت.

با توجه به اینکه در طرح قبلی هیئت‌مدیره این شرکت علاوه بر افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی از محل آورده نقدی سهامداران موضوع افزایش سرمایه ۷۲۰۰ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها با در نظر گرفتن سهم عمده‌ای برای دارایی‌های استهلاک‌پذیر یعنی ماشین‌آلات و تجهیزات نیز در نظر گرفته‌شده بود این موضوع موردانتقاد کارگران این شرکت، شورای کارگری، کارشناسان و نمایندگان استان قرار گرفت و با توجه به اینکه در طرح مذکور نکات مورد نظر شورای تأمین استان مرکزی نیز رعایت نشده بود در نهایت مورد تجدید نظر قرار گرفت.

حال با توجه به اینکه مصوبه جدید هیئت مدیره شرکت آذرآب مبنی بر افزایش سرمایه ۲۳۵۰ درصدی همزمان از دو محل آورده نقدی سهامدارن و تجدید ارزیابی دارایی زمین و ساختمان مورد تأیید شورای تأمین استان و همچنین سهامدارن عمده قرار گرفته است هیئت مدیره موظف است نسبت به تهیه و ارائه گزارش توجیهی این طرح، دریافت موافقت سازمان بورس و برگزاری مجمع فوق العاده اقدام کند.

شرکت صنایع آذرآب اراک فعالیت خود را به‌طور رسمی از سال ۱۳۶۸ آغاز کرد، این مجموعه که از ظرفیت فنی و تخصصی عظیمی برخوردار است یکی از بزرگ‌ترین، مجهزترین و پیشرفته‌ترین کارخانه‌های تولید انواع بویلرها و تجهیزات نفتی و گازی در کشور است و بسیاری از پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های بزرگ کشور و به‌طور کل پروژه‌های نفتی و گازی با تولیدات استراتژیک این شرکت در چرخه‌ی تولید قرارگرفته‌اند.

https://www.dana.ir/1659726
ارسال نظر
نظرات