شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659759

آلودگی هوا ادامه دارد؛ نفس اراکی‌ها بازهم به شماره افتاد

آلودگی هوا ادامه دارد؛ نفس اراکی‌ها بازهم به شماره افتاد
هوای کلانشهر اراک، پنج‌شنبه برای هشتمین روز پیاپی برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۰ صبح امروز پنجشنبه به  ۱۰۵ رسید و وضعیت هوای برای گروههای حساس برای هشتمین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد و نفس اراکی ها را بازهم به شماره افتاد.

آلاینده اصلی هوای اراک ذرات معلق با قطر کمتر از ۲ و نیم میکرون است و بالاترین شاخص آلودگی مربوط به ایستگاه استانداری واقع در میدان حافظیه است.

بر اساس پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی استان، سکون نسبی هوا و کیفیت هوای ناسالم همچنان ادامه دارد.

با توجه به تداوم آلودگی از چند روز گذشته و تشدید شیوع بیماری کرونا و امکان اثرات زیان‌بار همزمان این ۲ عامل، انتظار است مردم از  رفت آمد در محیط‌ های شلوغ و پر رفت و آمد خودداری کنند.

تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز بپرهیزند و رانندگان نیز دقت لازم در هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها را داشته باشند.

خودداری از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا شود، مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی، از دیگر ضروریات است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1659759
ارسال نظر
نظرات