شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659779
آیت الله دری نجف آبادی:

شهادت «محمد محمدی» نشان داد فرهنگ امربه‌معروف در جامعه زنده است

شهادت «محمد محمدی» نشان داد فرهنگ امربه‌معروف در جامعه زنده است
امام‌جمعه اراک گفت: شهادت شهید امربه‌معروف معرف نشان از تداوم راه حق و زنده بودن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی است و این شهید والامقام با افتخار جان خود را برای زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر تقدیم اسلام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز در مراسم معرفی مدیرعامل هلال احمر استان مرکزی گفت: ظرفیت هلال احمر استان مرکزی بسیار گسترده است و انتظار این است که همه بتوانند از این ظرفیت عظیم به خوبی استفاده کنند.

دری نجف آبادی اظهار کرد: امروز نیازمند ایجاد تحول در روند خدمت رسانی به مردم هستیم و هلال احمر که در خدمت رسانی بی منت در شرایط سخت به مردم پیشگام است باید به این مسئله بیشتر توجه کند.

وی ادامه داد: شهادت شهید نهی از منکر شهید محمدی نشان از تداوم راه حق و زنده بودن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی است و این شهید والامقام با افتخار جان خود را برای زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر تقدیم اسلام کردند.

امام جمعه اراک بیان کرد: امروز راه شهیدان در جامعه اسلامی زنده و پویا است و نشان گر پویایی انقلاب اسلامی و مبارزه با جبهه باطل و مستکبرین است و شهیدان انقلاب در طول این سال ها در سنگرهای مختلف شبانه روزی با استکبار جهانی و حامیان آنها مبارزه کردند.

دری نجف آبادی افزود: آن چیزی که در قرآن بارها به آن اشاره شده بحث اهمیت احیای انسان ها است که هرکس یک انسان را احیاء کند گویا همه انسان ها را احیاء کرده است و امروز کار ارزشمند هلال احمر از این جهت ارزشمند است و قرآن کریم همواره از مجاهدین و نجات گران انسان ها تقدیر کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز تلاش در راه مبارزه با بیماری منحوس کرونا و احیای سلامت انسان ها و جامعه بسیار ارزشمند است و این یک توفیق بزرگ است که خداوند برای مدافعان سلامت، گروه های جهادی و مردمی قرار داده است.

وی افزود: شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت همچون ستاره ای در عالم می درخشند و امروز تداوم و ادامه راه این شهدای پرافتخار در جامعه همواره در جامعه زنده و پویا است و همین کار احیای انسان ها ادامه راه پرافتخار شهید سلیمانی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه امروز یکی از سنگرهای مهم خدمت رسانی در کشور احیای سلامت فکری، روحی و جسمی انسان ها است که هلال احمر در این امر پیشگام بوده است گفت: نهاد با عظمت هلال احمر همانند چشمه درخشان و خورشید پرفروغ خدمت رسانی در دنیای اسلام و منطقه می درخشد و امروز نهادهای بین المللی احترام ویژه ای برای جمعیت هلال احمر قائل هستند و خدمات این سازمان خدوم در طول این سال ها به کشورهای اسلامی بسیار چشمگیر بوده است.

دری نجف آبادی بیان کرد: ایران اسلامی در جریان حوادث پرخطری است و امروز باید خود را  برای مقابله با حوادث مختلف آماده کنیم و خوشبختانه هلال احمر نشان داده که در میدان های سخت آماده خدمت رسانی است.

وی ادامه داد: هلال احمر یک نهاد مقدس و مردمی است که چشم و چراغ مردم و امید مقام معظم رهبری است و همه باید کمک کنیم تا برای مقابله با بحران ها و شرایط سخت و حوادث غیرمترقبه آمادگی کامل داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: امروز جمهوری اسلامی آمادگی کامل را برای ارائه خدمت رسانی به مردم مظلوم سایر نقاط دنیا را دارد و در هر نقطه ای از دنیا که مظلومی وجود دارد این آمادگی را برای خدمت رسانی به آن جامعه را داریم.

وی افزود: امروز ایران اسلامی یک سپاه عظیم خدمت رسانی به مردم را تشکیل داده و این به برکت تفکر امام و انقلاب اسلامی است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: امروز نیازمند اولویت بندی برای ارائه خدمت رسانی به مناطق بین المللی در دنیا هستیم و این مسئله می تواند بسیار در کسب عزت و عظمت ملت ایران و جامعه ایرانی موثر باشد.

امام جمعه خاطرنشان کرد: مردم عزیز کشور نسبت به جمعیت هلال احمر امید و اعتماد خوبی دارند که نتیجه این اعتماد بسیج عمومی مردم برای کمک در حوادث مختلفی همچون سیل و زلزله شده است که قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659779
ارسال نظر
نظرات