شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659781
یادداشت؛

جهاد فرهنگی تنها راه مقابله با ناکارآمدی‌های دولت

جهاد فرهنگی تنها راه مقابله با ناکارآمدی‌های دولت
صرف غصه خوردن در برابر کفرورزان و منافقان و لیبرالها و اصلاح طلب ها کافی نیست بلکه باید در پایبندی به اصول و ارزش های اسلام با قوت و سرعت اقدام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد علی فتحی دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر استان البرز در یادداشتی اختصاصی برای "تیتریک" نوشت؛ قال الله تعالی: یا أَیُّهَا الرَّسُولُ لَا یَحْزُنْکَ الَّذِینَ یُسَارِعُونَ فِی الْکُفْرِ مِنَ الَّذِینَ قَالُوا آمَنَّا بِأَفْوَاهِهِمْ وَلَمْ تُؤْمِنْ قُلُوبُهُمْ.( مائده: ۴۱)

▪️ای فرستاده (خدا)! آنها که در مسیر کفر شتاب می‌کنند و با زبان می‌گویند: «ایمان آوردیم» و قلب آنها ایمان نیاورده، تو را اندوهگین نسازند!

نکات استخراج شده از این آیه بدین شرح است:

برخی از مردم در کفر ورزی و مراعات نکردن اصول و ارزش های الهی نهایت تلاش را دارند. خواصی از جامعه که عمدتا مسئولان سیاسی و فرهنگی کشور هستند، بجای پایبندی به آموزه های الهی اندیشه های لیبرالی را ترجیح می دهند.

اینان با سخنان زیبا و رفتاری دوگانه باعث نگرانی و ناراحتی اهل ایمان می شوند. این نگرانی گاه به جایی می رسد که حزن و اندوه فراوان را برای اهل ایمان به وجود می آورد.

نمونه سرعت گیرندگان در کفر ورزی اصلاح طلبانی هستند که با وجود آگاهی از مضرات و تبعات خطرناک مذاکره با دشمن، تمام همت خود را بر ترویج دوگانه "مذاکره و حل مشکلات اقتصادی کشور" تاکید دارند.

اینان حاضرند ملتی را که در رویارویی با دشمنان و نظام سلطه جان فرزندانشان را تقدیم کردند، تسلیم آنان کنند. یعنی عملا به ملت بفهمانند که مبارزه شما با دشمن استکباری در طی سی و یک سال گذشته اشتباه بوده و ما باید صلح کنیم!

این اندازه گستاخی در خواص اصلاح طلب و تدبیری ها، همان مصداق یسارعون فی الکفر است که دل  مومنان و  دلسوزان انقلاب و خانواده های معظم شهدا و دانشمندان و قاطبه امت اسلامی را جریحه دار کرده است.

خدای عزوجل در آیه به نکته مهم اشاره دارد و آن اینکه: "اگر کفر ورزی منافقان محزونتان کرد در حزن و اندوه توقف نکنید بلکه باید شما در ایمان داری و اقدام به موقع دربرابر این جماعت تسریع نمایید".

نکته اساسی :

صرف غصه خوردن در برابر کفرورزان و منافقان و لیبرالها و اصلاح طلب ها کافی نیست بلکه شما در پایبندی به اصول و ارزش های اسلام با قوت و سرعت اقدام کنید.

 این اتفاق با اقدام جهادی طیف مومنان جواب می دهد و با جهاد فرهنگی می توان جلوی ضایعه های ایجاد شده را گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659781
ارسال نظر
نظرات