شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:02 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659793
معاون سیاسی استاندار قزوین:

انسولین و واکسن آنفلوآنزا به میزان نیاز در قزوین تامین شده است

انسولین و واکسن آنفلوآنزا به میزان نیاز در قزوین تامین شده است
منوچهر حبیبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: انسولین مورد نیاز بیماران دیابتی و همچنین واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر در استان به میزان کافی تهیه و تامین شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد طرح برخی موضوعات مانند نبود انسولین و واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی بودیم که به دور از واقعیت بود.

 وی افزود: پیش از این و پس از انجام بررسی‌های لازم مقرر شده بود ۲۰ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برای جامعه هدف شامل کودکان زیر پنج سال، مادران باردار، سالمندان، بیماران دارای بیماری‌های زمینه‌ای، زندانیان و کادر درمانی شاغل در بیمارستان‌های استان قزوین تامین و توزیع شود که از این رقم تاکنون ۱۳ هزار دوز تهیه و تزریق شده است.
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین تصریح کرد: هفت هزار دوز واکسن آنفلوآنزای باقی مانده نیز در دست تهیه است و به زودی برای تزریق در دسترس جامعه هدف استان قزوین قرار می‌گیرد.
 
حبیبی یادآور شد: براساس اعلام نظر پزشکان متخصص سایر افراد نیازی به تزریق این واکسن نداشته و باید مراقبت‌های پیشگیرانه معمول را در دستور کار قرار دهند.
 
وی در خصوص داروی انسولین نیز گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمان قزوین، انسولین به میزان کافی برای بیماران دیابتی استان تهیه و برای توزیع در اختیار داروخانه‌های منتخب قرار گرفته است.
 
این مقام مسئول گفت: انسولین قلمی خارجی و داخلی در این داروخانه‌های قزوین موجود است و به هیچ عنوان کمبودی در زمینه این دارو وجود ندارد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1659793
ارسال نظر
نظرات