شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:14 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659794

وزیر دفاع ترکیه آزمایش سامانه «اس - 400» را تایید کرد

وزیر دفاع ترکیه آزمایش سامانه «اس - 400» را تایید کرد
وزیر دفاع ترکیه امروز در سخنانی با اشاره به نیاز ضروری آنکارا به سامانه دفاع موشکی « اس - 400»، آزمایش این سامانه در نزدیکی دریای سیاه را تایید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (پنجشنبه)، آزمایش سامانه‌های دفاع موشکی روسی «اس-۴۰۰» در سینوپ را تأیید و اعلام کرد که واردات سامانه «اس ۴۰۰» یک انتخاب برای ترکیه نبود بلکه یک نیاز مبرم و ضروری به شمار می‌آمد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» وی افزود: خرید «اس-۴۰۰» یک امر ترجیحی نبود بلکه یک ضرورت بوده است. این به مفهوم بیگانگی ما از ناتو نیست. نیاز باشد و اگر به ما تضمین‌های لازم در زمینه انتقال فناوری، تولید مشترک و برنامه تحویل [موشک]داده شود، می‌توانیم سامانه پاتریوت را خریداری کنیم. ترکیه با همپیمانان خود در خصوص گزینه‌های جایگزین همکاری می‌کند و به این تلاش‌ها ادامه خواهد داد. ما نمی‌توانیم بیانیه‌هایی همچون «آماده فروش هستیم اما کنگره مجوز تحویل نمی‌دهد» را بپذیریم.

چندی پیش یک منبع نظامی دیپلماتیک به خبرگزاری تاس اطلاع داده بود که ترکیه برای اولین بار در حین رزمایش‌هایی که در بخش شمالی این کشور در منطقه «سینوپ» برگزار شد، سامانه اس-۴۰۰ را آزمایش کرد.

ترکیه قصد داشت در یک بازه زمانی مشخص ۱۰۰ فروند از جنگنده نسل پنجم اف-۳۵ را خریداری کند، اما بابت خرید سامانه دفاع موشکی  اس-۴۰۰  از روسیه و بی توجهی به هشدارهای آمریکا از این پروژه اخراج شد و در عمل هیچ جنگنده اف- ۳۵ی به ترکیه ارسال نشد. این در حالی است که خلبانان منتخب ترکیه دورهای لازم برای پرواز با این جنگنده فوق پیشرفته را در آمریکا دیده بودند.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1659794
ارسال نظر
نظرات