شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659810
مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد

فوت 134 بیمار کرونایی طی یک ماه اخیر در استان یزد

فوت 134 بیمار کرونایی طی یک ماه اخیر در استان یزد
ابراهیم سلمانی گفت: در مهرماه 4354 بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و 134 بیمار کرونایی نیز فوت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، ابراهیم سلمانی مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر مهم‌ترین چرخه و کانون ابتلا به کرونا خانواده‌ها هستند.

وی افزود: اگر یک نفر در یک خانواده به کرونا مبتلا شود دیگر اعضا هم مبتلا می‌شوند و مثلا در حال حاضر در بیمارستان شهید صدوقی سه نفر از یک خانواده در یک اتاق بستری هستند.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: بعد از جمع‌های خانوادگی، جمع‌های دوستانه مهم‌ترین کانون ابتلا به ویروس کرونا هستند که مثلا در کافی‌شاپ‌ها و یا رستوران‌ها جمع می‌شوند.

سلمانی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی در محل کار و اصناف تاحدی دستورالعمل‌ها رعایت می‌شود اما در خانواده‌ها رعایت نمی‌شود لذا بیشترین تمرکز باید توجیه خانواده‌ها باشد.

وی با بیان اینکه ما سه موج کرونا داشتیم عنوان کرد: موج اولیه همزمان با ورود ویروس در اسفندماه آغاز شد، موج دوم اواخر خردادماه و زمانی آغاز شد که اصناف باز، تعطیلی‌ها آغاز و رعایت دستورالعمل‌ها توسط مردم کم شد و موج سوم هم از نیمه شهریور ماه و همزمان با بازگشانیی مدارس و افزایش مسافرت‌ها، شروع شد.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد بیان کرد: در مهرماه 4354 بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و 134 بیمار کرونایی نیز فوت کردند.

سلمانی اضافه کرد: هم‌اکنون ۵۹۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۲۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارند و ۷۱ نفر هم در بخش اورژانس بیمارستان‌ها منتظر تعیین تکلیف هستند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1659810
ارسال نظر
نظرات