شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:58 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659834
مدیرکل کمیته امداد امام(ره) گیلان:

کمیته امداد، خدمات ویژه ای برای فرزندان کنکوری در نظر گرفته است/ موفقیت دانش آموزان گیلانی تحت پوشش کمیته امداد در کنکور سراسری ۹۹

کمیته امداد، خدمات ویژه ای برای فرزندان کنکوری در نظر گرفته است/ موفقیت دانش آموزان گیلانی تحت پوشش کمیته امداد در کنکور سراسری ۹۹
عباس اهرابی با بیان اینکه ۵ نفر از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان، ضمن قبولی در کنکور سراسری سال جاری رتبه‌های زیر دو هزار کسب کردند. گفت: ۱۱۰ دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد گیلان مجاز به انتخاب رشته شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان پیش از ظهر امروز در نشست خبری گفت: ۵ نفر از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان، ضمن قبولی در کنکور سراسری سال جاری رتبه‌های زیر دو هزار کسب کردند.

وی، افزود: این دانش آموزان ساکن شهرستان¬های تالش، رضوانشهر، رودبار، لاهیجان و گوراب زرمیخ هستند و از گروه آزمایشی تجربی، انسانی و زبان در کنکور سراسری شرکت کرده بودند.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، با بیان اینکه سعی می‌کنیم شرایط را برای دانش‌آموزان مستعد و علاقمند، برای قبولی در رشته‌های ممتاز دانشگاه‌های دولتی، فراهم کنیم، گفت: امسال رتبه ۱۹ کنکور سراسری در گروه زبان از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان بوده است.

اهرابی، ادامه داد: برای موفقیت دانش‌آموزان در کنکور برنامه‌های زیادی در نظر گرفته شده و در نظر داریم به جای تمرکز بر پرداخت شهریه دانشگاه دانشجویان، شرایط را برای دانش‌آموزان مستعد و علاقمند با هدف قبولی در رشته‌های ممتاز دانشگاه‌های دولتی، فراهم کنیم.

وی، معرفی ۳۰۰ دانش آموز به مؤسسات معتبر و نامدار علمی – آموزشی را یکی از برنامه‌های این نهاد برای موفقیت دانش‌آموزان تحت حمایت در کنکور سراسری برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر کلاس ها و آزمون های آزمایشی که به دلیل همه گیری ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار گردید، با راه اندازی مرکز مشاوره تحصیلی در استان، به این دانش آموزان مشاوره های لازم برای حفظ انگیزه و آمادگی تحصیلی و همچنین روش های غلبه بر اضطراب و استرس، ارائه می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، افزود: این مرکز مشاوره پس از اعلام نتایج آزمون نیز با ارائه خدمات مربوط به انتخاب رشته، همراه و همیار این دانش آموزان خواهد بود.

اهرابی، پذیرفته شدن در آزمون ورودی دانشگاه ها را مستلزم برنامه‌ریزی و هدایت مناسب تحصیلی عنوان کرد و گفت: در میان خانواده های نیازمند به علت مشکلات مالی، امکانات کمتری برای فرزندان آنها در زمینه تحصیل فراهم می شود که می تواند شانس آنها برای پذیرش در رشته ها و دانشگاه های ممتاز را کاهش دهد؛ از این رو کمیته امداد امام(ره) گیلان، خدمات ویژه ای برای فرزندان کنکوری این خانواده ها در نظر گرفته است.

وی، تصریح کرد: خدمات ارائه شده علاوه بر کمک به موفقیت فرزندان دانشجو و فارغ التحصیل خانوارهای تحت حمایت، به فراهم شدن بستر مناسب برای رشد استعدادهای آنها نیز منجر شده که حضور ۲۰۳ نخبه مذهبی، تحصیلی، علمی، ورزشی، هنری و فرهنگی یکی از نشانه های بارز آن است.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، خاطرنشان کرد: همچنین درباره دانش‌آموزان و جوانان تحت حمایتی که به هر دلیل امکان یا تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها ندارند، تفاهم‌نامه‌ای بین کمیته امداد و سازمان فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش‌های فنی به این مددجویان وجود دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659834
ارسال نظر
نظرات