شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 21:45 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659866
مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله:

طرح های شهید «برونسی» و «کریمی» برای تحقق جهش تولید در دستور کار بسیج کارگری قرار دارد

طرح های شهید «برونسی» و «کریمی» برای تحقق جهش تولید در دستور کار بسیج کارگری قرار دارد
ربیعی مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه در راستای تحقق جهش تولید دو طرح مهم شهید برونسی و شهید کریمی در دستور کار سازمان بسیج کارگری قرار گرفته که اقدامات بسیار خوب و موثری برای تحقق شعار سال انجام شده،گفت: طرح شهید برونسی محوریت حمایت از کالای ایرانی دارد که به عرصه را برای نخبگان صنعتی و دانشگاهی برای تحقق ابتکارات و خلاقیت های خود باز می گذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سرهنگ پاسدار محسن ربیعی مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله استان مرکزی عصر امروز به مناسبت هفته گرامیداشت نقش جامعه کارگری و کارفرمایی در دفاع مقدس در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تصمیم دبیرخانه کشوری ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس بنا بر این شد هر قشری به تناسب با نقشی که در دفاع مقدس ایفا کرده اند در طول سالجاری این نقش مهم را تبیین کنند.

وی افزود: کارگران ، کارفرمایان و تولید کنندگان در دفاع مقدس یک نقش مهم و اثرگذار داشتند و در عرصه‌های مختلف اعم از تامین نیرو برای جبهه های حق علیه باطل و تلاش برای تولید کشور و تامین نیازهای اساسی نقش به سزایی ایفا کردند که با توجه به این نقش مهم یک هفته و با عنوان هفته گرامیداشت نقش جامعه کارگری و کارفرمایی در دفاع مقدس در نظر گرفته شد.

مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله اظهار کرد: برنامه های قابل توجهی در این راستا برای تبیین نقش جامعه کارگری در دفاع مقدس پیش بینی شده بود اما با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت ها تنها به برنامه های محتوایی پرداخته شد که بیش از ۳۰ برنامه شاخص و مهم در این راستا انجام شد.

وی با اشاره به اینکه جامعه کارگری استان مرکزی یکی از استان های اثرگذار در دفاع مقدس بوده، گفت: بیش از ۲۶۹ شهید والامقام ، ۱۴۰۰ جانباز سرافراز و ۹۰ نفر آزاده دارد و بیش از ۴ هزلر نفر از جامعه کارگری در دفاع مقدس نقش مهم و اثرگذار داشتند و همچنین در طول ۸ سال دفاع مقدس بیش از ۱۵۰ پروژه مهم وسط جامعه کارگری استان انجام شده که نقش بسیار اثرگذاری در عملیات ها داشته اند و امروز تبیین این امر مهم بسیار می تواند برای جوانان راهگشا باشد.

ربیعی افزود: به همین جهت با توجه به نقش اثرگذاری که کارخانجات استان و خصوصا شهر اراک در دفاع مقدس ایفا کردند در طی چندین نوبت مراکز صنعتی از جمله آلومینیوم اراک، آذرآب، واگن پارس و ماشین سازی مورد حمله هواپیماهای متجاوز قرار گرفتند و بیش از ۷۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ گروه جهادی فعال در کارخانجات و مراکز صنعتی و کارگری استان مرکزی سازماندهی شده ،گفت: آمادگی لازم برای انجام خدمت بی منت به مردم را دارند که نمونه های آن را در زلزله ، سیل و بیماری کرونا به وضوح مشاهده کردیم.

مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله افزود: همچنین در راستای مبارزه با بیماری کرونا بسیج کارگری از ابتدای شیوع این بیماری در عرصه های مختلفی نقش آفرینی کرده که یکی از آنها تهیه بسته های معیشتی  و نوشت افزار برای آسیب دیدگان بود که بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی و ۳ هزار و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر تقدیم ولی نعمتان شد.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق جهش تولید دو طرح مهم شهید برونسی و شهید کریمی در دستور کار سازمان بسیج کارگری قرار گرفته که اقدامات بسیار خوب و موثری برای تحقق شعار سال انجام شده،گفت: طرح شهید برونسی محوریت حمایت از کالای ایرانی دارد که به عرصه را برای نخبگان صنعتی و دانشگاهی برای تحقق ابتکارات و خلاقیت های خود باز می گذارد.

مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله افزود: ۴ گروه تخصصی کارآمدان، تولید یاران،  سفیران و رصدگران برای اجرای طرح شهید برونسی پیش بینی شده که در ابعاد مختلف برای تحقق شعار سال خدمت رسانی می کنند.

وی ادامه داد: همچنین طرح شهید کریمی با محوریت رفع موانع تولید کارخانجات و صنایع مشکلات اداری و بوروکراسی ها را به طور تخصصی بررسی می کنند و در راستای رفع موانع گام بر می دارند.

ربیعی خاطر نشان کرد: تهیه و پخش مستند حاج مالک ، نقش جامعه کارگری در دفاع مقدس و پل خیبر ، تهیه و چاپ کتاب نقش صنایع استان مرکزی در دفاع مقدس ، حضور پیشکسوتان جامعه کارگری در رسانه ملی و فعالیت های گسترده در فضای مجازی از جمله برنامه های مهم در این هفته بود که از ۲۵ مهر ماه تا دوم آبان ماه در سطح استان مرکزی انجام شد.

انتهای پیام 

https://www.dana.ir/1659866
ارسال نظر
نظرات