شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1399/08/02 شناسه خبر: 1660000
معاون وزیر بهداشت:

اضافه شدن 2 هزار تخت به ظرفیت مراکز مراقبت‌های ویژه کشور

اضافه شدن 2 هزار تخت به ظرفیت مراکز مراقبت‌های ویژه کشور
جان بابایی گفت: با توجه به روند صعودی مبتلایان به بیماری کرونا در کشور تا پایان امسال 2 هزار تخت به ظرفیت مراکز مراقبت های ویژه افزوده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ جان بابایی معاون وزیر بهداشت و درمان ظهر امروز در بازدید از بیمارستان نهم دی تربت حیدریه، مرکز مراقبت و نگهداری از بیماران کرونایی، اظهار داشت: نگرانی ها از روند فرایند کرونا در کشور سبب شده تا وزارت بهداشت تخت های بستری بیشتری را برای بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور بیش از 2 هزار تخت آی سی یو به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه شده، افزود: با توجه به روند صعودی مبتلایان به کرونا تا پایان امسال 2 هزار تخت دیگر با تجهیزات به ظرفیت بخش های مراقبت های ویژه کشور افزوده می شود که از این تعداد ۸۰ تخت به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه اختصاص دارد.

دکتر جان بابایی با اشاره به اینکه طبقات فوقانی ساختمان اورژانس ذوالفقاری تکمیل شده، افزود: با توجه به تکمیل این ساختمان امیدواریم تا هفته آینده 80 تخت با تجهیزات به این مرکز اختصاص داده شود.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، ظرفیت 100 تخت مراقبت های ویژه بیمارستان نهم دی تربت حیدریه صبح روز ۳۰ مهرماه تکمیل شده و بیمارستان نهم دی در حالت آماده باش قرار گرفته تا با تخلیه سایر بخش ها مجموعه بیمارستان فقط به بیماران کرونایی خدمات بدهد و سایر بیماران غیر ضرور یا ترخیص و یا اینکه به بیمارستان رازی منتقل می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به بیش از 368 هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی ارائه می دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660000
ارسال نظر
نظرات