شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:07 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660096
نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی:

داوطلبان جدید شوراهای شهر باید آزمون بدهند/ داشتن برنامه شرط حضور در شوراهای شهری

داوطلبان جدید شوراهای شهر باید آزمون بدهند/ داشتن برنامه شرط حضور در شوراهای شهری
آصفری نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس، گفت: قانون انتخابات شوراهای شهری با اصلاحاتی تقدیم صحن علنی می شود؛ از جمله اصلاحات آن می توان به برگزاری آزمون برای داوطلبان جدید اشاره کرد که افراد در صورت قبولی می توانند در انتخابات شرکت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن آصفری نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص جزئیات طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها، گفت: این قانون در کمیسیون بررسی شده است و با اصلاحات جدیدی تقدیم صحن علنی خواهد شد.

وی تشریح کرد: از جمله موارد اصلاحی آن برگزاری آزمونی از طرف سازمان سنجش برای افرادی است که برای اولین بار خواهان ثبتنام در انتخابات شوراهای شهر هستند. در این آزمون سوالاتی در مورد شهرداری و شهرسازی و مواردی از این دست از داوطلبان جدید گرفته می شود و افراد در صورت قبولی می توانند در انتخابات شرکت کنند. البته افرادی که قبلا عضو شورا بودند از این آزمون مستثنی هستند.

آصفری اضافه کرد: از دیگر موارد اصلاحی می توان به الزام داوطلبان جهت ارائه برنامه برای حضور در شوراهای شهری اشاره کرد. همچنین افراد داوطلب نباید شورا را جایگاهی برای طرح مسائل سیاسی بدانند، بلکه باید با نگاه عمران و توسعه شهری وارد این عرصه شوند.

نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: همچنین اختیارات شوراها را تا حدودی بالاتر بردیم و در شورای حل اختلاف اصلاحاتی صورت دادیم تا با حضور نمایندگانی از وزارت کشور، دادستانی و سه قوا برگزار شود تا اگر مصوبات شوراها در آنجا رفت و مورد بررسی قرار گرفت، مصوباتی نباشد که مانعی برای مردم ایجاد کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1660096
ارسال نظر
نظرات