شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:29 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660190
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

ایران تنها کشور بدون درآمد مالیاتی عایدی از سرمایه / مجلس بدنبال اصلاح نظام مالیاتی،بودجه ای و بانکداری است

ایران تنها کشور بدون درآمد مالیاتی عایدی از سرمایه / مجلس بدنبال اصلاح نظام مالیاتی،بودجه ای و بانکداری است
غنی نظری گفت: تنها کشوری هستیم که درآمد مالیاتی و عایدی از سرمایه نداریم و مجلس به شدت دنبال اصلاح سیستم نظام مالیاتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید غنی نظری در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با اشاره به اینکه 90 درصد قدرت اقتصادی کشور در دست دولت است اظهار داشت: شفاف می گویم قرار نیست عملکرد ضعیف 7 سال گذشته دولت را مجلسی که چند ماهی از روی کار آمدنش گذشته پاسخگو باشد هر دستگاه وظیفه خود را دارد و  اگر قانونی در کشور تصویب شود حداقل 6 ماه زمان می برد تا به مرحله اجرا برسد.

وی افزود: مجلس سه موضوع کلان یعنی نظام مالیاتی ،بانکداری و بودجه ای را پیگیری می کند متاسفانه نظام بودجه ای در کشور ما غلط است  و در حالی که سازمان برنامه و بودجه داریم ولی می بینیم که قانون برنامه ششم توسعه 75 درصد اجرا نشده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: و تاکنون هرکس قدرت لابی بیشتری دارد می تواند بودجه بیشتری دریافت کند و چون طبق برنامه پیش نمی رویم این چنین شده است.

وی تصریح کرد: بودجه ما در کشور بار تورمی برای قشر ضعیف جامعه دارد و کسری بودجه 100 هزار میلیارد تومان داریم؛  چون بانک مرکزی مستقل نیست دولت این کسری را با خلق پول تامین می کند و این باعث گرانی و تورم می شود.

نظری تاکید کرد: سیستم نظام مالیاتی باید اصلاح شود بشدت دنبال این موضع هستیم و قانون ارزش افزوده در کمیسون اقتصادی در حال بررسی است؛ 200 هزار میلیارد تومان  فرار مالیاتی داریم و این رقم اگر به چرخه اقتصادی تزریق شود قطعا موجب شکوفایی در تولید خواهیم بود.

نماینده مردم خلخال و کوثر  اظهار داشت: تنها  کشوری هستیم درآمد مالیاتی و عایدی از سرمایه  نداریم و این موارد تورم و مشکلات مختلف را دامن گیر اقشار آسیب پذیر جامعه می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660190
ارسال نظر
نظرات