شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660233
رئیس کمیته امداد آبگرم قزوین:

مجرمان قزوینی به خرید تبلت برای دانش‌آموزان محکوم شدند

مجرمان قزوینی به خرید تبلت برای دانش‌آموزان محکوم شدند
همت امانی، رئیس کمیته امداد آبگرم گفت: در اجرای تفاهم نامه احکام جایگزین حبس، سه تن از مجرمان توسط دادگاه آبگرم به پرداخت کمک به دانش‌آموزان نیازمند محکوم شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همت امانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: سه تن از مجرمان که در دستگاه قضایی پرونده داشتند، برای بخش قابل تبدیل مجازات خود به اقدام نیکوکارانه مجاب شدند. این سه متهم، به تحمل حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شده بودند که به استناد ماده 77 قانون مجازات اسلامی، مجازات حبس آنها به همکاری با کمیته امداد برای خرید گوشی همراه هوشمند یا تبلت برای دانش‌آموز نیازمند تبدیل شد.

رئیس کمیته امداد آبگرم اضافه کرد: گوشی‌های خریداری شده از سوی متهمان با حضور رئیس دادگاه آبگرم تحویل دانش‌آموزان نیازمند شد.

وی افزود: براساس تفاهم نامه‌ای که میان مدیرکل کمیته امداد استان قزوین و رئیس کل دادگستری استان منعقد شده است، براساس ضوابط قانونی و براساس سیاست‌های قوه قضائیه مبتنی بر صدور احکام جایگزین حبس برای کاهش جمعیت کیفری، دادگاه آبگرم نیز برای محکومان واجد شرایط مجازات جایگزین را صادر کرده است.

امانی تصریح کرد: قطع یقین این اقدام دستگاه قضایی ضمن اینکه به اجرای قوانین و اجرای مجازات‌ها برای رسیدن به اصل پیشگیری از جرم کمک می‌کند، در ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری نیز نقش بسزایی خواهد داشت و امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها نیز بتوانیم شاهد ارتقای خدمت رسانی به نیازمندان و محرومان باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1660233
ارسال نظر
نظرات