شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660255
معاون درمان وزارت بهداشت:

۲ هزار تخت جدید به بخش مراقبت‌های ویژه اضافه شد

۲ هزار تخت جدید به بخش مراقبت‌های ویژه اضافه شد
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از ابتدای مواجهه با بحران کرونا تاکنون ۲ هزار تخت مراقبت‌های ویژه به مجموع تخت‌های موجود در کشور اضافه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: از ابتدای مواجهه با بحران کرونا تاکنون ۲ هزار تخت مراقبت‌های ویژه به مجموع تخت‌های موجود در کشور افزوده شده و تا پایان سال جاری ۲ هزار تخت دیگر نیز افزوده خواهد شد.

وی افزود: با توجه به نیاز موجود ۸۰ تخت بستری جدید را ظرف هفته آینده در بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی تربت حیدریه فعال خواهیم کرد و ظرفیت تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه نیز افزایش خواهد یافت.

تقویت تجهیزات آزمایشگاهی در سطح کشور

معاون درمان وزارت بهداشت از تقویت تجهیزات آزمایشگاهی در سطح کشور به عنوان یکی از اهداف وزارت بهداشت برای تسریع در فرآیند بیماریابی و کاهش شیوع کرونا نام برد و افزود: تجهیزات آزمایشگاهی و ظرفیت کیت‌های تشخیصی کرونا در تربت حیدریه افزایش خواهد یافت تا روند شناسایی بیماران سرعت بیشتری پیدا کند.

وی تربت حیدریه را یک قطب درمانی در منطقه نامید و گفت: ارائه خدمات درمانی به جمعیتی حدود یک میلیون نفر تربت حیدریه را به یک قطب درمانی در منطقه تبدیل کرده و نیاز است تا ظرفیت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزایش یابد. تلاش داریم تا با بهره‌برداری هر چه زودتر از بیمارستان امام حسین (ع) خدمت رسانی مطلوب‌تری به مردم منطقه داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

https://www.dana.ir/1660255
ارسال نظر
نظرات