شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660267
مدیر کل مدیریت بحران لرستان:

۲۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن به مناطق سیل زده لرستان پرداخت شد

۲۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن به مناطق سیل زده لرستان پرداخت شد
پازوکی، مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: 2800 میلیارد تومان تسهیلات مسکن به مناطق سیل زده استان پرداخت شد و این میزان بالاتر از سقف تعهدات برای این حوزه بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در سیل فروردین ماه سال گذشته خسارت های زیادی به زیر ساخت ها، اماکن مسکونی، تجاری، راهداری و کشاورزی استان وارد شد که میزان خسارتها بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

وی افزود: از همان روزهای اول بعد از سیلاب اقدامات لازم برای ثبت نام و پرداخت تسهیلات آغاز شد و تاکنون افرادی که شرایط لازم را داشتند خسارت های سیلاب را دریافت کردند.

پازوکی تصریح کرد: تعهدات استان لرستان در حوزه مسکن ۱۲ هزار واحد برای احداث و تعمیر بوده اما سقف تعهدات افزایش یافت و ۳۵ هزار واحد مسکونی و تجاری در استان تعمیر و احداث شد.

مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان عنوان کرد: از این تعداد ۲۱ هزار واحد تعمیر، ۱۳ هزار واحد احداث و هزار واحد تجاری هم در مناطق سیل زده استان لرستان احداث و تعمیر شد.

وی بیان کرد: در مجموع دو هزار و۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض برای تعمیر و احداث این واحدها در استان پرداخت شده است.

پازوکی عنوان کرد: با توجه به این که بخش زیادی از خسارتها مربوط به زیر ساخت ها بود بسیاری از این موارد تعمیر و بازسازی شد و از هم اکنون قبل از فصل بارشها لایروبی رودخانه و سایر اقدامات برای پیشگیری از مواردی مانند سیلاب در استان در حال انجام است.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان افزود: هنوز بودجه لایروبی رودخانه ها تخصیص داده نشده اما دستگاه های متولی از ظرفیت و بودجه خود استفاده می کنند و بعد از تامین اعتبار، هزینه های آنان پرداخت می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1660267
ارسال نظر
نظرات