شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:22 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660285
محدودیت های آبکی در موج سوم کرونا؛

مرگ با همکاری کرونا، همچنان در تجمعات یکه تازی کرده و جان می ستاند

مرگ با همکاری کرونا، همچنان در تجمعات یکه تازی کرده و جان می ستاند
رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و عدم رعایت فاصله اجتماعی باعث افزایش مبتلایان کرونا در همه استانها شده و همدان هم از این قاعده مستثنی نیست و تمام شهرستان های آن وضعیت قرمز دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ ویروس در دو صورت از بین می رود یا میزبانش بمیرد یا ایمن شود و راه دیگری ندارد که در برابر کویید 19 چاره ای نداریم جز اینکه ایمن شویم تا بتوانیم این زنجیره بیماری را قطع یا کوتاهتر کنیم.

بنابر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان ، ۴۳ شهرستان کشور در وضعیت بحرانی کرونا هستند که شهرستان های تویسرکان، نهاوند و رزن از استان همدان در این فهرست قرار دارند!

این آمار در حالی اعلام شد که دو هفته قبل، استاندار همدان در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا استان که با حضور خبرنگاران و بصورت ویدئو کنفرانس با حضور فرماندارن شهرستان های تابعه برگزار شد با اعلام محدودیت های تصویب شده ستاد، ملاک ارزیابی عملکرد فرمانداران را اقدام آنها در پایین آوردن آمار مبتلایان به کرونا و بهبود وضعیت شهرستانها اعلام کرد.

پس از گذشت دو هفته، اوضاع در بعضی شهرستان ها نه تنها بهتر نشده بلکه از وضعیت قرمز به بحرانی تغییر کرده است!

درست است که در تمام بحران ها مردم مقصر هستند و پیشرفت ها نتیجه تلاش مجدانه مسئولین است!!! اما پیشنهاد می شود نتیجه ارزیابی عملکرد مسئولین شهرستانی که وعده شده بود در اختیار عموم گذاشته شود.

تویسرکان که جزء آخرین شهرستانهای استان در شیوع ویروس کرونا بود، اکنون بیش از ۵ ماه است در وضعیت قرمز به سر می برد و حالا وضعیتش بحرانی شده است!

رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و عدم رعایت فاصله اجتماعی باعث افزایش مبتلایان کرونا در همه استانها شده است که همدان از این قاعده مستثنی نیست و تمام شهرستان های آن وضعیت قرمز دارند.

شهرستان نهاوند و تویسرکان به عنوان بحرانی ترین شهرستانها در حال ایجاد بیمارستان صحرایی هستند و بنا به گفته مسئولان ظرفیت تمام بیمارسانهای شهر همدان تکمیل و بیماران به شهرستانها اعزام می شوند.

موج سوم کرونا که با شیوع و سرعت بیشتری در حال گسترش است که نیاز به تصویب محدودیت های شدید و از همه مهمتر دستگاه اجرایی باید آنها را رصد کند چرا که در غیر این صورت کسی رعایت نمی کند و پروتکل ها جدی گرفته نمی شوند.

در شهر همدان شاهد مهمانان و مسافران زیادی در سطح شهر هستیم و از همه مهمتر بی توجهی اصناف و برخی از مردم نسبت به توصیه های بهداشتی است.

وضع اسفبار و اقتصاد ورشکسته اصناف به حدی برخی از آنها را دچار بحران کرده است که توجهی به رعایت پروتکل ها و موازین بهداشتی ندارند و هر کس به دنبال راه چاره ای است تا شاید دیرتر کره کره های کسب و کارش را پایین بکشد.

اما در این میان باید دستگاه های اجرایی قوی چون استانداری و فرمانداری با همکاری ستاد مبارزه با کرونا به کمک مردم و کسب و کارها بیایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660285
ارسال نظر
نظرات