شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:39 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660325
نماینده ولی فقیه در استان یزد:

خودکفایی در تولید خوراک دام با روحیه جهادی ممکن است/الان زمان به حاشیه پرداختن نیست

خودکفایی در تولید خوراک دام با روحیه جهادی ممکن است/الان زمان به حاشیه پرداختن نیست
ایت الله ناصری گفت: می‌توان به راحتی با یک اقدام و روحیه جهادی زمینه خودکفایی به تولید خوراک دام را فراهم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی در نشست ستاد راهبری سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه الان زمان انجام کارهای حاشیه‌ای نیست، اظهار داشت: در شرایط فعلی یکسری فعالیت‌ها و کارهاست که باید انجام شود تا به سرعت مشکلات کشور برطرف شود.

وی رفع وابستگی به خارج کشور در عرصه‌های مختلف را یکی از این موارد دانست و عنوان کرد: بسیاری از مواردی است که در جامعه ما توان تولید و خودکفایی آن را داریم ولی متاسفانه در ارتباط با آن کوتاهی‌های فراوانی صورت می‌گیرد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: نمونه این موارد در بحث خوراک دام است که الان گوشت، شیر، مرغ، تخم مرغ، ماهی و هر چیز دیگری که گران می‌شود آن را به خوراک دام نسبت می‌دهند و مردم باید گران‌فروشی‌های بی‌حد را تحمل کنند.

ناصری‌یزدی تصریح کرد: می‌توان به راحتی با یک اقدام و روحیه جهادی زمینه خودکفایی به تولید خوراک دام را فراهم کرد تا تمام نیاز کشور به این محصولات را در کشور تامین کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: برخی از مناطق کشور به دلیل کم آبی نمی‌توانند اقدام به کشاورزی در این سطح کنند ولی استان‌هایی از جمله چهارمحال و بختیاری، شیراز و برخی نقاط اصفهان واقعا می‌توانند به قطب تولید چنین محصولاتی تبدیل شده و بار زیادی از دوش مردم را بردارند.

وی افزود: متاسفانه در این زمینه کوتاهی‌های فراوانی صورت می‌گیرد و همین کوتاهی‌ها سبب شده که متاسفانه مسائل مشکلات بسیاری برای مردم به وجود آید و در کنار آن وابستگی‌ها به خارج از کشور ادامه دارد.

امام جمعه یزد یکی از مهمترین دلایل این مشکلات را سبک اشتباه آموزشی در ایران دانست و عنوان کرد: تا زمانی که ما تفکر، تعقل و تدین را در سبک آموزشی خود وارد نکنیم، قطعا نمی‌توان انتظار رفع همه مشکلات را داشته باشیم.

ناصری یزدی افزود: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید در ارتباط با قیمت‌ها انجام دهیم این است که زمینه‌ای فراهم شود تا قیمت نهایی برای تولید کننده در حوزه‌های مختلف به ویژه کشاورزی و دامپروری برای مردم کمتر شود تا آنها هم بتوانند با قیمت پایین‌تر به مردم عرضه کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1660325
ارسال نظر
نظرات