شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660331
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی:

۳۱درصد از مشترکان مشمول طرح «برق امید» در استان مرکزی می شوند

۳۱درصد از مشترکان مشمول طرح «برق امید» در استان مرکزی می شوند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: ۳۱درصد از مشترکان برق خانگی استان مرکزی مشمول طرح ملی برق امید هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ محمد اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی امروز در حاشیه افتتاح دفتر برق توره و پروژه نو سازی شبکه فرسوده بخش زالیان، از اجرای طرح برق امید در استان خبر داد و گفت: از اول آبان ماه طرح«برق امید» در سطح کشور اجرا می‌شود که در این طرح مشترکان به سه دسته کم‌مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند که از این میان بهای برق مصرفی گروه کم‌مصرف با ۱۰۰ درصد تخفیف یعنی به‌صورت رایگان محاسبه می‌شود.

وی افزود: کم‌مصرف‌ها هم به مشترکانی اطلاق می‌شود که از مهرماه تا اردیبهشت‌ماه مصرف متوسط ماهانه انرژی برق آن‌ها تا ۸۰ کیلووات ساعت و برای ماه‌های گرم (خرداد تا شهریور) تا ۱۰۰ کیلووات ساعت باشد.

وی ادامه داد: خوش مصرف‌ها نیز مشترکانی هستند که در ماه‌های مهر تا اردیبهشت بین ۸۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت متوسط مصرفشان باشد و در چهار ماه دیگر سال متوسط مصرفشان بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت باشد و مشترکان پرمصرف نیز در ماه‌های گرم بالای ۳۰۰ کیلووات ساعت و در سایر ماه‌های سال بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت مصرف برقشان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی  گفت: ۳۱درصد از مشترکان برق خانگی استان مرکزی مشمول طرح ملی برق امید هستند.

 اله داد افزود: ارتقای سطح خدمات، سرویس‌دهی مطلوب‌تر و افزایش رضایتمندی مشترکین از اولویت‌های کاری شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی است.

اجرای طرح برق امید باعث کاهش هزینه‌های کشور خواهد شد

احمدی بیغش نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: شرکت توزیع برق استان مرکزی جز بزرگترین دستگاه های خدمات رسان در استان است .

بیغش اظهار کرد: با افتتاح دفتر برق توره با مدیریت دقیق تر قطعاً خدمت رسانی بهتری به مشترکین صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح برق امید باعث کاهش هزینه های کشور خواهد شد، افزود: از سویی کاستن از نیاز حجم برق مورد نیاز، سرمایه گذاری برای توسعه نیروگاه ها را کم خواهد کرد و از سویی دیگر می تواند هزینه های زیست محیطی و آلودگی ها را که به دلیل مصرف سوخت و انتشار  گاز CO۲  نیروگاه ها به کشور تحمیل می شود، کاهش یابد.

وی بیان کرد: این طرح می تواند با تخفیف صد درصدی به گروه های کم مصرف، فرصتی مناسب برای سایر مشترکان جهت کاستن و بهینه مصرف کردن برق باشد.

 

https://www.dana.ir/1660331
ارسال نظر
نظرات