شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660381
دقایقی پیش رخ داد؛

زمین‌لرزه 5.4 در مرز استان‌های قزوین و همدان/ تاکنون خسارتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه 5.4 در مرز استان‌های قزوین و همدان/ تاکنون خسارتی گزارش نشده است
دقایقی پیش زلزله ۵.۴ ریشتری مرز استان‌های همدان و قزوین را لرزاند. مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین اعلام کرد که تاکنون خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان؛ راس ساعت 1۵:04 امروز ۳ آبان زلزله ۵.۴ ریشتری برخی شهرستان‌های استان‌های همدان و قزوین را لرزاند.

محل وقوع مرز استانهای قزوین و همدان - حوالی آوج بوده است.

مشخصات زلزله با طول جغرافیایی ۴۸.۹۷، عرض جفرافیایی ۳۵.۶۹ و عمق زمین لرزه ۱۰ کیلومتر بوده است.

این زلزله در تمامی شهرستان های استان همدان احساس شد.

 

 

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین: تاکنون خسارتی از زلزله آوج گزارش نشده است

قدرت الله مهدی خانی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح قزوین درباره وقوع زلزله امروز اظهار کرد: ساعت ۱۵:۰۴ امروز(شنبه) شاهد وقوع زلزله ای در مرز بین استان‌های همدان و قزوین بودیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: این زلزله به بزرگی ۵.۴ ریشتر و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در بین روستاهای منطقه آوج رخ داد.

وی اذعان کرد: تاکنون هیچ گونه خسارتی درباره وقوع این زلزله گزارش نشده است و تمام دستگاه‌های امدادی درحالت آماده باش قرار دارند.

این مقام مسئول عنوان کرد: همه نیروهای امدادی به دستور فرماندار منطقه آوج و شهر قزوین درحالت اماده باش هستند تا در صورت نیاز به منطقه اعزام شوند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان:

تاکنون هیچ خسارتی از وقوع زلزله در استان همدان گزارش نشده/شهرستان های شمال استان طی ۲۴ ساعته آینده هوشیار باشند

علیمردان طالبی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان نیز دقایقی پیش در گفتگوی ویژه خبری شبکه همدان با اعلام خبر وقوع زلزله ۵٫۴ ریشتری در همدان گفت: این زلزله در ۲۵ کیلومتری آوج، ۲۹  کیلومتری آبگرم (قزوین) و ۳۰ کیلومتری دمق (همدان) اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه تاکنون خسارتی از سوی فرمانداری شهرستان های استان به ما اعلام نشده است گفت: گروه های امدادی در حال اعزام به منطقه هستند .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان با اشاره به اینکه احتمال ایجاد پس لرزه هایی وجود دارد گفت:  شهرستان های شمال استان طی ۲۴ ساعته اینده  اصول  ایمنی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: مردم هوشیاری  و امادگی را در خصوص اشیایی که در خطر سقوط هستند داشته باشند و اگر زلزله ای اتفاق افتاد از خروج سریع به سمت درب اجتناب کنند  و بیشتر  در گوشه دیوارها و زیر میز  پناه بگیرند.

طالبی در پایان گفت: قطعا پس لرزه خواهیم داشت ولی شدتش کمتر خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660381
ارسال نظر
نظرات