شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 22:42 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660494
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد

اعمال 13 محدودیت کرونایی در مازندران/717 بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند

اعمال 13 محدودیت کرونایی در مازندران/717 بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند
عباس موسوی از اعمال 13 محدودیت کرونایی در شهرهای قرمز و شرایط خاص در مکان‌های متفاوت استان مازندران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدعباس موسوی در گفت‌وگو با بلاغ اظهار کرد: 13 محدودیت کرونایی در شهرهای قرمز و شرایط خاص در بخش‌های مختلف استان اعمال می‌شود.

وی برگزاری هرگونه مراسم را ممنوع اعلام کرد و افزود: فعالیت آرایشگاه‌های زنانه، باشگاه‌های ورزشی و تالارهای پذیرایی ممنوع می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه این محدویت‌ها تا هفته آینده در استان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در صورتی که مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند مجبوریم وارد فاز اعمال محدویت‌ها شویم.

این مسئول ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته تعداد 104 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در سطح استان بستری شدند.

موسوی بیان کرد: طی همین مدت تعداد 68 نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

وی اظهار کرد: هم اکنون 717 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی کل استان بستری هستند که از این تعداد 170 نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با درخواست از مردم استان مبنی بر اجتناب از برگزاری هرگونه تجمعات و مواردی از این قبیل خواستار به حداقل رساندن سفرهای درون شهری و بازدیدهای خانوادگی شد و گفت: مردم باید بدانند که با حضورشان در تجمعات خانوادگی و فامیلی می‌توانند میزان انتشار و ابتلاء به بیماری را گسترش دهند.

موسوی تنها راه کنترل این وضعیت را افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده بیشتر از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط همه آحاد جامعه برشمرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1660494
ارسال نظر
نظرات