شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1399/08/04 شناسه خبر: 1660513
کارشناس مسائل مذهبی:

امام حسن عسکری(ع) مردم را برای عصر غیبت آماده کردند

امام حسن عسکری(ع) مردم را برای عصر غیبت آماده کردند
میرمهدی با اشاره به مبارزات سیاسی امام حسن عسکری(ع) گفت: با وجود اینکه دوره خلافت امام(ع) طولانی نبود اما در شرایط آن زمان و تحت فشارهای شدید امنیتی توانستند با شیعیان ارتباط بگیرند و مردم را برای عصر غیبت آماده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام میرمهدی مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با دیارآفتاب، با اشاره به مبارزات سیاسی امام حسن عسکری(ع) گفت: با وجود اینکه دوره خلافت امام(ع) طولانی نبود اما در شرایط آن زمان و تحت فشارهای شدید امنیتی توانستند با شیعیان ارتباط بگیرند.

میرمهدی اظهار کرد: امام حسن عسکری(ع) به همراه پدر بزرگوار خویش و با دستور حاکم وقت به سامرا منتقل شدند و تحت مراقبت شدید بودند تا از ادامه فعالیت آنها جلوگیری و ارتباط آنها با شیعیان کم شود.

وی افزود: با وجود مضیقه های موجود برای امام حسن عسکری(ع) ولی ایشان توانستند با افراد، دوستان و شیعیان ارتباط داشته باشند؛ همچنین وکلایی از سایر مناطق شیعه از جمله شهر قم داشتند که به محضر امام معصوم(ع) می رسیدند و آن حضرت(ع) دستورات لازم را می دادند.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک بیان کرد: شرایط حاضر شدن در نزد امام حسن عسکری(ع) برای مردم سخت بود و تنها افراد خاص می توانستند در نزد امام(ع) شرفیاب شوند، این مسئله مقدمه ای برای عصر غیبت شد.

میرمهدی ادامه داد: امام حسن عسکری(ع) به مردم زمان خود یاد دادند که هرچند امام معصوم(ع) محور است ولی ایشان دارای سفارشان و بیانات است که برای مردم کفایت می کند. حتی اگر فردی با تفسیر و بیانات ائمه(ع) آشنا نباشد از طریق افراد مورد اطمینان می تواند با مسائل و احکام دینی آشنا شود و راه را ادامه دهد.

وی یادآور شد: امام حسن عسکری(ع) در محلی به نام عسکر و در یک پادگان نظامی محاصره بودند؛ گاهی اوقات مسائلی پیش می آمد که حتی خود خلفا هم نیازمند حضور امام معصوم(ع) می شدند و در شرایط سخت به محضر ایشان می رسیدند.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک خاطر نشان کرد: بیانات و راهنمایی های امام(ع) روش مبارزه ای بود که دستگاه خلافت را دستگاهی غیرسالم معرفی می کردند که صلاحیت حاکمیت نداشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1660513
ارسال نظر
نظرات