شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1399/08/04 شناسه خبر: 1660535

مهدویت یک عنصر مشترک بین مسلمانان است

مهدویت یک عنصر مشترک بین مسلمانان است
آیت الله محسن حیدری گفت:موضوع مهدویت باید به عنوان یک عنصر مشترک در وحدت، علاوه بر قرآن، پیامبر اسلام و کعبه میان شیعیان و اهل سنت مطرح شود و یک نگاه تازه‌ای در این زمینه شکل گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در جلسه شورای مدیران استان، ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری ع و تبریک به مناسبت آغاز ولایت کبری ولیعصر عج، اظهار کرد: موضوع مهدویت باید به عنوان یک عنصر مشترک در وحدت، علاوه بر قرآن، پیامبر اسلام و کعبه میان شیعیان و اهل سنت مطرح شود و یک نگاه تازه‌ای در این زمینه شکل گیرد.

وی با بیان اینکه مهدویت فقط مختص شیعیان نیست و مورد قبول تمام مذاهب اسلامی است، افزود: فرقه‌های تندرویی چون وهابیت که در مخالف ترین حالت نسبت به اهل بیت علیهم السلام قرار دارند، در این مورد دست تسلیم را بلند می کنند و میگویند کسی که مهدویت را قبول نداشته باشد، خارج از اسلام است.

آیت الله حیدری با تاکید بر اینکه متواتر ترین احادیث در خصوص مهدویت است، ادامه داد: در اسلام احادیث مرتبط با مهدویت بیشتر از توحید، نبوت و غیره مطرح شده تقریبا ۲۰۰۰ حدیث در این زمینه وجود دارد که ۴۰۰ حدیث فقط از طرق اهل سنت به دست ما رسیده و مابقی از شیعه است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه هیچ فردی در طول تاریخ اسلام نتوانسته است مهدویت را رد کند، اضافه کرد: درست است که در بعضی از جزئیات مهدویت اختلاف نظر با اهل سنت وجود دارد اما مورد اتفاق تمام مذاهب اسلامی است که او قطعاً در آخرالزمان خواهد آمد.

وی مهدویت را محور مشترک تمام امت اسلامی دانست و عنوان کرد: باید بدانیم که این امت بدون وحدت هرگز به اهداف عالیه خودش دست پیدا نمی کند و یک امر عقلایی است که علاوه بر توصیه‌های اکید قرآنی مورد تاکید عقلای عالم نیز می باشد.

آیت الله حیدری ادامه داد: در مقابل، افراد مشکوک و مزدوری که در میان مذاهب حضور دارند و با صدور فتوای تکفیر شیعه موجب آشوب در شام و عراق می شوند، فتنه داعش نیز بر اساس فتوای ۵۰ نفر از علمای احمق عربستان شکل گرفت.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اخیرا یک شخص در شهر قم منتسب به شیعه در مخالفت با عقاید تشیع بیان کرده است که تمام اهل سنت کافر هستند و هیچ مسلمانی میان آن ها وجود ندارد، این صحبت ها دروغ محض و برخلاف فقه شیعه است، اهل سنت مسلمان، محترم و طاهر هستند البته فرقه خوارج و از این دست فرقه ها، از اسلام خارج می باشند.

وی افزود: این اشخاص جاهل قطعاً مزدور، صهیونیست و دست نشانده آمریکا هستند و با هدف ایجاد فتنه این صحبت ها را بیان می کنند که باید با حفظ هوشیاری این آشوب ها را خنثی کرد، البته اختلافات عقیدتی ما با برادران اهل سنت محفوظ است اما نسبت به برخورد مسلمانان با یکدیگر برادر هستیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: آیت الله سیستانی مرجع تقلید عالیقدر نجف نیز در این خصوص می فرمایند: ما با اهل سنت برادر نیستیم بلکه نفس یکدیگر هستیم، همچنین آیت الله سیستانی در واکنش به صحبت های آن شخص در قم، فرمود اهل سنت نه تنها در ظاهر بلکه در باطن نیز مسلمان می باشند.

آیت الله حیدری پیرامون دیدار رییس جمهور و اعضای ستاد مقابله با کرونا با رهبری، عنوان کرد: مقام معظم رهبری پرچمدار امت اسلام هستند و در تمام بزنگاه ها و زمان انحراف در امت و نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار محکم، صریح و شفاف جلوی انحراف را گرفته اند.

وی ادامه داد: اخیراً اهانت بعضی از افراد در مجلس شورای اسلامی یا در جای دیگر به رئیس‌جمهور برای مقام معظم رهبری قابل تحمل نبود و فرمودند که اهانت به شخص رئیس جمهور و سران قوا حرام است و با انتقاد متفاوت، این واکنش ولی فقیه درس مودت و همدلی است که امروز به همه ما آموزش دادند.

انتهای یپام/

 

https://www.dana.ir/1660535
ارسال نظر
نظرات