شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1399/08/04 شناسه خبر: 1660542
سرپرست جهاد کشاورزی هرسین خبرداد؛

اجرای طرح بیمه وهویت گذاری دام ها در هرسین

اجرای طرح بیمه وهویت گذاری دام ها در هرسین
علیرضا یاری پور, سرپرست جهاد کشاورزی هرسین از اجرای طرح بیمه وهویت گذاری دام ها به منظور جبران خسارت ومقابله با قاچاق خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علیرضا یاری پور سرپرست جهاد کشاورزی هرسین در گفتگو با خبرنگار  دیوانگاه  با بیان اینکه اجرای طرح بیمه دامهای سبک وسنگین به منظور حمایت از دامداران در مواقع تلف شدن دام  وجلوگیری از جابجایی دام های هویت گذاری نشده دامداران وعشایر صورت می پذیرد، اظهار داشت:  از دامداران درخواست می شود نسبت به  بیمه دامهای خود وهویت گذاری اقدام کنند.

 وی افزود: هویت‌گذاری دام یکی از پروژه‌های اساسی است که جهت جلوگیری از قاچاق دام و حفظ ذخایر ژنتیکی  دامها صورت می گیرد و البته بخش اعظم اقتصاد کشور به پرورش دام بستگی  داشته اما این نعمت خدادادی گاه توسط سودجویان مورد قاچاق قرار می‌گیرد و از این رو ضربه و خسارت جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد می‌سازد.

 سرپرست جهاد کشاورزی هرسین  تصریح کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق دام بر اساس قانون نظام جامع دامپروری اجرای طرح  هویت دار کردن دام‌ها ضروری  بوده به طوری که ایجاد بانک یکپارچه اطلاعاتی به منظور بهبود نظام آمار و اطلاعات، کنترل تردد دام، بهبود سیستم‌های پرورش و اصلاح‌نژاد دام، کنترل بهداشت دام و فرآورده‌های دامی، بیمه دام و … در دستور کار قرار  دارد.

 یاری پور در ادامه اظهار داشت: طرح هویت گذاری دام طرحی ملی است که بر اساس این طرح روی گوش تمامی دام‌ها یک پلاک ۱۵ رقمی بین المللی استاندارد نصب می‌شود که هر یک از این ارقام معنا و مفهوم خاصی دارد و با این شماره کلیه اطلاعات دام ذخیره و دام شناسایی می‌شود،

 وی افزود: هر گونه مجوز حمل دام منوط به انجام هویت گذاری دام توسط دامدار است و دامی که خارج از این چرخه حمل شود به عنوان قاچاق ضبط می‌شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660542
ارسال نظر
نظرات