شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:28 منتشر شده در مورخ: 1399/08/04 شناسه خبر: 1660588
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی اسدآباد:

برای آماده‌سازی شرایط ظهور به حد توان تلاش و مجاهدت کنیم

برای آماده‌سازی شرایط ظهور به حد توان تلاش و مجاهدت کنیم
حجت‌الاسلام روح‌الله رستمی با تأکید بر داشتن امید برای ظهور حضرت حجت(عج)، گفت: این امید زمانی تحقق می‌یابد که همت نیز چاشنی کار شود یعنی صرفا به دعا و مناجات بسنده نکنیم بلکه برای آماده‌سازی بستر و شرایط ظهور به حد توان تلاش و مجاهدت کنیم تا خداوند نیز به ما توفیق زیارت و درک آن حضرت را عنایت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام روح‌الله رستمی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به سالروز آغاز امامت حضرت حجت(عج)، اظهار کرد: حکمت الهی بر این بوده ۱۲۴ هزار پیامبر و ۱۴ معصوم که یکی را پس از دیگری برای هدایت بشر هدایت کر، طبق قاعده لطف اللهی این عنایت ولو مانند روشنایی آفتاب از پشت ابر برای ما استمرار دارد و خداوند را بر این نعمت شاکریم.

وی با بیان اینکه آنچه در آغاز امامت حضرت صاحب عصر(عج)، بیشتر نظر ما و مردم را به خود جلب مسئله غیبت آن امام است، گفت: غیبتی که امام را به عنوان بقیه الله برای فراهم شدن شرایط حضور و هدایت وسیع و جهانی ذخیره کرده و همین امر باعث ایجاد فرهنگ مهدوی و امید در جامعه شیعه شده است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی اسدآباد تصریح کرد: نکته اول کلیدی و قابل توجه امیدی است که در مؤمنین ایجاد شده و دل‌ها به نور وجودش آرام و قرار می یابد و به همین امید مؤمنین و مؤمنات برای رفع مشکلات و گرفتاری‌ها و تعجیل در فرج آن حضرت مناجات‌ها و دعاها می‌کنند و امیدواریم ان شاءالله مقبول درگاه قادر متعال افتد.

وی با بیان اینکه دشمنان جنی و انسی هم به این مسئله ی امید که باعث پویایی و تحول و تحرک در جامعه می‌شود توجه دارد، افزود: لذا با تمام قوا در تلاشند تا این امیدها را به یأس و نا امیدی و بی‌تحرکی تبدیل کنند که امیدواریم این نقشه ها و تلاش‌ها نیز همانند دیگر لباس‌هایشان به برکت وجود مقدس حضرت صاحب الزمان(عج) بی‌ثمر باشد.

رستمی تأکید کرد: این امید زمانی تحقق می یابد که همت نیز چاشنی کار شود یعنی صرفا به دعا و مناجات بسنده نکنیم بلکه برای آماده‌سازی بستر و شرایط ظهور به حد توان تلاش و مجاهدت کنیم تا خداوند نیز به ما توفیق زیارت و درک آن حضرت را عنایت کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660588
ارسال نظر
نظرات