شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:53 منتشر شده در مورخ: 1399/08/04 شناسه خبر: 1660606
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

هزینه حفاظت فردی و کیت آزمایشگاهی در لرستان هر هفته یک‌میلیارد تومان است

هزینه حفاظت فردی و کیت آزمایشگاهی در لرستان هر هفته یک‌میلیارد تومان است
نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: هفته ای یک میلیارد تومان برای حفاظت فردی و تهیه کیت آزمایشگاهی در استان هزینه می شود که انتطار می رود معاون درمان وزارت بهداشت ما را در این خصوص یاری نماید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک  محمدرضا نیکبخت اظهار داشت: دو هفته است که بیماران کووید ۱۹ توسط تیم تخصصی در بیمارستان ها ویزیت گروهی می شوند و تیم پزشکان متخصص بیهوشی، عفونی، داخلی و حتی متخصص تغذیه پای کار هستند تا رسیدگی به حال بیماران کرونایی به بهترین شکل انجام شود.

وی افزود: با وجود پزشکان مقیم در بیمارستان ها و تشکیل تیم های تخصصی و انجام ویزیت های گروهی توسط پزشکان متخصص، با مقایسه آمارها در دو زمان متفاوت، شاهد پایین آمدن میزان مرگ و میر بیماران کرونایی بوده ایم به گونه ای که میانگین مرگ و میر بیماران کرونایی استان از میانگین کشوری پایین تر است و روزانه شش پزشک متخصص کار مداوای بیماران کرونایی را برعهده دارند.

نیکبخت با اشاره به هزینه های اقلام حفاظت فردی و کیت آزمایشگاهی برای کادر درمان و بیماران کرونایی تصریح کرد: هفته ای یک میلیارد تومان برای حفاظت فردی و تهیه کیت آزمایشگاهی در استان هزینه می شود و تا کنون پنج آزمایشگاه در استان راه اندازی شده اند و با توجه به هزینه های بالا از بانک ها وام دریافت کردیم تا مشکلی در بحث تهیه کیت به وجود نیاید و انتطار می رود معاون درمان وزارت بهداشت ما را در این خصوص یاری نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: درخواست تهیه پنج اکسیژن ساز داده شده که برای بیمارستان های خرم آباد و بروجرد بوده که پول سه تا از تجهیزات واریز شده و می طلبد وزارت بهداشت برای تامین اعتبار و خرید دو اکسیزن ساز دیگر ، به دانشگاه کمک کند.

لازم به ذکر است که تشکیل تیم آنکال پزشکی و نظارت و بازرسی شبانه روزی با تشکیل یک تیم سی نفره برای رسیدگی بیشتر به حال بیماران کرونایی ، رسیدگی به وضعیت مادران باردار با تشکیل تیم کمیته مادران باردار با توجه به حساسیت موضوع و ایحاد دو درمانگاه تخصصی در شهرستان های خرم آباد و بروجرد به منظور حفظ جان مادران باردار در سطح استان از دیگر مواردی بود که در این ویدئو کنفرانس توسط رئیس دانشگاه و معاونین وی بیان شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660606
ارسال نظر
نظرات