شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660708
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس:

نقش رها شده مردم در مبارزه با کرونا باید احیا شود/ اقدام به موقع دولت مهم‌ترین مسئله امروز

نقش رها شده مردم در مبارزه با کرونا باید احیا شود/ اقدام به موقع دولت مهم‌ترین مسئله امروز
جوکار گفت: متاسفانه در موج سوم با توجه به اینکه شرایط را از روزهای اول بدتر کرده است کمتر از ظرفیت های مردم و دستگاه های مردم نهاد استفاده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با تاکید بر لزوم پیش بردن مسیر توسعه و پیشرفت کشور در هر شرایطی اظهار کرد: در هر شرایطی باید مسیر توسعه و پیشرفت کشور ترمیم کرد و نگذاشت کار کشور و ملت روی زمین بماند هر چند که این انقلاب در طول تاریخ با حوادث مختلفی روبرو بوده است.

چوکار افزود: در هشت سال دفاع مقدس به عنوان یکی از حوادث تاریخ هر چند کشور با مشکلات زیادی روبرو شد اما کار و توسعه در کشور تعطیل نشد و چرخ مملکت در حال چرخش بود.

 

اقدام به موقع دولت مهم ترین مسئله در شرایط کرونایی

وی شیوع ویروس کرونا را نیز جزوی از حوادث تاریخی این کشور عنوان کرد و گفت: نیاز است در شرایط فعلی شیوع کرونا هم برخورد منطقی داشت و اقدامات و برنامه های درستی سیاست گذاری شود و تصمیم گیری بدون برنامه، مقطعی و گذرا، مسلما کشور را دچار مشکل و چالش میک ند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه مسئولان با رعایت پروتکل ها باید به مشکلات به ویژه معیشت مردم رسیدگی کنند گفت: آنچه مهم است این است که دولت کار و وظیفه خودش را به موقع انجام دهد.

 

جایگاه اول یزد در شیوع کرونا باید بررسی شود

جوکار ادامه داد: تعلل در پیگیری ها نتیجه ای جز گسترش اپیدمی این بیماری، موج های شیوع و جهش های این ویروس منحوس ندارد و اگر تصمیم گیری به موقع نباشد در این مسیر موفق نخواهیم بود.

نماینده مردم یزد و اشکذر با اشاره به جایگاه اول استان یزد در شیوع کرونا تاکید کرد: باید یک کار پژوهشی صورت گیرد که چرا آمار ابتلا به کرونا در استان یزد نسبت به دیگر استان‌های کشور روند صعودی بیشتری پیدا کرده است و ستادهای مبارزه با کرونا علاوه بر سطح ملی در سطح استانی هم برگزار می‌شود و باید در این ستادها نسبت به این موارد تصمیم گیری لازم صورت پذیرد.

 

نقش رها شده مردم در مبارزه با کرونا باید احیا شود

جوکار با بیان اینکه متاسفانه نمایندگان عضو ستادهای مبارزه با کرونا نیستند ابراز کرد: هر چند به ضرورت با هماهنگی خودمان در برخی جلسات ستاد مبارزه با کرونا حاضر بودیم اما نمایندگان با توجه به نقششان در کشور اگر در جلسات ستادهای استانی مبارزه با کرونا حضورداشته باشند بهتر می توان برای این مهم تصمیم گیری کرد.

وی افزود: متاسفانه در موج سوم با توجه به اینکه شرایط را از روزهای اول بدتر کرده است کمتر از ظرفیت های مردم و دستگاه های مردم نهاد استفاده شده است و تقریبا این بخش رها شده است که دوباره باید مردم برای مبارزه با این ویروس منحوس به میدان بیایند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که عده بسیار کمی از مردم اصلا حاضر نیستند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند گفت: اکثریت مردم همراهی لازم برای رفع مشکلات را دارند ولی وقتی که برخی از مسئولان تصمیم‌گیر موضوعات مرتبط با پیشگیری را جدی نمی گیرند و اطلاع رسانی لازم به مردم را ندارند چه انتظاری از جامعه داریم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1660708
ارسال نظر
نظرات