شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660716
گفت‌وگو با جانبازی که برادر 6 شهید است؛

ما کُردها برای وحدت ایران جان می‌دهیم/ خوشحالی پدر از فدا کردن 6 پسرش در راه اسلام

ما کُردها برای وحدت ایران جان می‌دهیم/ خوشحالی پدر از فدا کردن 6 پسرش در راه اسلام
دارا قادرخانزاده جانباز دفاع مقدس و برادر 6 شهید، گفت: مردم کُرد چه در پیروزی انقلاب اسلامی و چه در دفاع مقدس با دست خالی و بی‌منت علیه ظلم برخاستند و علیه دشمنان و تجزیه‌طلبان جنگیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دارا قادرخانزاده در گفتگو با خبرنگار  کُردتودی،با بیان اینکه همه دوران خدمت خود را در جنگ و در کردستان بوده است، اظهار کرد: از آنجایی که خوب منطقه را می‌شناختم بر حسب نیاز و حس تکلیف اینجا ماندم، جانباز ۵۰ درصد هستم و بعد از جنگ برای مراقبت از مرزها همچنان ماندگار شدیم و تا امروز ایستاده‌ایم تا کسی قصد تجاوز به خاک کشور را نداشته باشد.

وی افزود: امنیت ما به آسانی به دست نیامده و برای آن جان‌های بسیار قربانی شده‌اند، پس باید قدردان خون شهدا باشیم، این نعمت بزرگ را حتی به قیمت خون خود حفظ کنیم و نگذاریم خون شهیدانمان پایمال شود.
 
قادرخانزاده با اشاره به اینکه جنگ برای کسی خاطره خوب ندارد بیان کرد: 6 برادر و 25 نفر از بستگان نزدیکم شهید شدند و این خود ضربه روحی بزرگی است، در بمباران‌های بانه از سوی نیروهای عراقی گاهی مجبور می‌شدیم چندین بار از شهر خارج شویم و باز برگردیم، مردم قلب بزرگی داشتند و با دلی صاف و امیدوار با وجود تمام این مشکلات سختی‌ها را پشت سر می‌گذاشتند.
 
وی با اشاره به اینکه ما کردها برای وحدت جان می دهیم بیان کرد: مردم کردستان در نزدیک‌ترین استان مرزی به پایتخت از سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی با رشادت های بی مثال خویش مجاهدت هایی را خلق کردند که در کمتر جایی از ایران اسلامی نمونه آن یافت می شود.
 
قادرخانزاده با بیان اینکه خانواده شهیدان قادرخانزاده که ۶ فرزندشان در طول دفاع مقدس به مقام شهادت نائل آمدند اضافه کرد: در زمان طاغوتی به دلیل فعالیت های سیاسی علیه رژیم خشن شاهنشاهی، خانواده ام به کشور عراق تبیعد شدند و بعد از پیروزی انقلاب به ایران بازگشتند و در برابر هجوم ددمنشانه رژیم بعثی عراق ایستادگی کردند.
 
وی ادامه داد: پدرم حاج مجید، بزرگ خاندان قادرخانزاده متولد ۱۳۱۰ و از مردان نامی و بزرگ منطقه بود و سابقه مبارزاتی خاندان قادرخانزاده با حکومت ظلم و جور به سال‌ها قبل برمی‌گردد که به خاطر مبارزات مسلحانه پدربزرگمان در دوران پهلوی ۱۲ سال در عراق در تبعید به سر بردیم و دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) به ایران بازگشتیم و با تمام وجود از نظام نوپای ایران اسلامی دفاع کردیم و بعد از مدتی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری کردیم. 
 
قادرخانزاده با اشاره به نحوه شهادت برادرانش بیان کرد: دو برادرم «بختیار و کامیار» در ابتدای انقلاب در نبرد با ضدانقلاب ها به شهادت رسیدند و  «اردشیر و کورش» که هر دو دانش‌آموز بودند به همراه جمعی از فامیل‌های نزدیک در روز ۱۵ خرداد سال ۱۳۶۳ و در حالی که در مراسم بزرگداشت شهدای ۱۵ خرداد حضور داشتند، بر اثر بمباران وحشیانه جنگنده های صدام به شهادت رسیدند.
 
وی ادامه داد: «بهنام» و «دلاور» نیز در دفاع از کیان انقلاب اسلامی شربت شهادت را نوشیدند و خودم هم در سال ۱۳۶۲ در درگیری با ضدانقلاب یک پای خود را از دست دادم ولی همچنان و تا آخرین قطره خون در سنگر شش برادر شهیدم از دلاوریها و حماسه‌های آنان پایداری می کنم و در حال حاضر هم بازنشسته سپاه هستم.
 
قادرخانزاده با اشاره به ملاقات خود و پدرش با رهبر معظم انقلاب در سنندج گفت: ایشان با مهربانی و عطوفت خاصی، پدرم را به‌ خاطر اینکه 6 فرزند خود را در راه اسلام و میهن تقدیم کرده بود دلداری می‌دادند و پدرم در قبال دلداری‌های ایشان عرض کرد، من خیلی خوشحالم از اینکه پسرانم در راهی شهید شده‌اند که انتخاب خودشان بوده و این راه نیز راهی به غیر از اسلام و انقلاب نبود، خدایی نخواسته این‌طور نبوده که حتّی یکی از آنان در راه الحاد و مسیر بیهوده‌ای رفته باشند، اکنون سربلندیم و خدا را شاکریم که همه‌ی آنان در راه خدا و برای اسلام رفته‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: سالها توطئه و کینه استکبار داخلی و خارجی علیه این مردم انقلابی با حضور آگاهانه و زمان شناسانه این مردم خنثی شده است و اقتدار و عظمت ایران اسلامی در مسیر ولایت الهی امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) چشم بدخواهان نظام اسلامی را کور کرده است، ما مردم کردستان هم با شهدای عزیزمان عهد بسته ایم تا حافظ استقلال و عظمت کشور و یاریگر دین خدا باشیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1660716
ارسال نظر
نظرات