شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660842
معاون اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان خبر داد؛

برداشت 834 تن میگو از مزارع سیستان و بلوچستان/ آبزی‌پروری جنوب شرق کشور متاثر از سیلاب 98 و کرونا

برداشت 834 تن میگو از مزارع سیستان و بلوچستان/ آبزی‌پروری جنوب شرق کشور متاثر از سیلاب 98 و کرونا
حمیدرضا نصیری گفت: 834 تن میگو از مزارع سیستان و بلوچستان برداشت شد، این برداشت از اواخر تیرماه تا آخر شهریور ماه را شامل می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا نصیری معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب‌های ساحلی) در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: امسال سطح زیر کشت و تولید میگو نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، سیلاب دی ماه 98 بخشی از زیرساخت ها و مزارع آماده کار میگو را تحت الشعاع قرار داد.

وی اظهار کرد: به علاوه شیوع بیماری کرونا هم در این زمینه تاثیر گذار بود و تا اردیبهشت ماه مشخص نبود وضعیت چگونه است.

معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بیشتر نهاده ها و غذاها قرار بود از دیگر استان ها به منطقه منتقل شود که شیوع کرونا ابهامات را مضاعف کرد.

نصیری گفت: همچنین اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) تشخیص داد بخشی از مزارع در فاز یک تا زمانی که لایروبی نشود پتانسیل نهفته بیماری را دارد و به همین دلیل وارد فرآیند تولید نشد تا زیرساخت ها لایروبی شود.

وی ادامه داد: پرورش میگو و نتایج سال جاری ویژگی ها و شاخص های قابل توجهی در مقایسه با سال های گذشته داشت که اصلی ترین و مهمترین دستاورد امسال، پرورش و برداشت بدون بروز و شیوع بیماری ویروسی لکه سفید است.

این مقام مسئول بیان کرد: شیلات استان در قالب کارگروه اولویت های عمرانی زیرساختی و نقاط بحرانی و آسیب کار را شناسایی و متناسب با اعتبارات و برطبق قوانین و مقررات مربوطه نسبت به انجام لایروبی ها و رفع نواقص موجود اقدام و در حال پیگیری و تکمیل زیرساخت ها است.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660842
ارسال نظر
نظرات