شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660850

واکنش سازمان محیط زیست به تبلیغ زنبور عسل وحشی در فضای مجازی

واکنش سازمان محیط زیست به تبلیغ زنبور عسل وحشی در فضای مجازی
زنبور عسل وحشی به جهت نقش بسیار مهمی که در گرده افشانی دارد، جزء مهم‌ترین گونه‌های جانوری کشورمان محسوب می‌شود . رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تبلیغ زنبور عسل وحشی توسط یکی از سلبریتی‌ها در فضای مجازی واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛عسل کوهی یا عسل زنبور وحشی، عسلی است که توسط زنبور وحشی به صورت طبیعی و بدون دخالت انسان تولید می‌شود، عسلی که این روز‌ها تبلیغات زیادی از خواص آن در فضای مجازی منتشر می‌شود و بسیاری از سلبریتی‌ها در صفحات مجازی خود، شهروندان را به استفاده از زنبور عسل وحشی توصیه می‌کنند، اما فارغ از اینکه برداشت عسل زنبور وحشی قاچاق محسوب شده و به مرور زمان این گونه ارزشمند در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

زنبور عسل وحشی به جهت نقش بسیار مهمی که در گرده افشانی گیاهان و درختان دارد، از مهم‌ترین گونه‌های جانوری طبیعت کشورمان محسوب می‌شود که متأسفانه به دلیل برداشت عجیب و بی رحمانه‌ آن توسط برخی از افراد، در حال حاضر نسل این گونه در خطر انقراض قرار گرفته است.
 
موم عسل وحشی به صورت خودبافت و کاملا توسط زنبور تولید می‌شود، در حالی که در عسل‌های طبیعی و ارگانیک و غیره موم توسط زنبور تولید نمی‌شود، بلکه توسط زنبور دار در اختیار زنبور گذاشته می‌شود.
 
صدای نگرانی‌ها درباره خطر انقراض زنبور وحشی به گوش سازمان محیط زیست رسید که در پی آن این سازمان برداشت عسل از کندو‌های زنبور‌های عسل وحشی را غیرقانونی اعلام کرد. همچنین عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تبلیغ زنبور عسل وحشی توسط یکی از سلبریتی‌ها در فضای مجازی اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از حرکت هنرمندان و سلبریتی‌ها در راستای حفظ محیط زیست و حفاظت گونه‌های وحشی استقبال می‌کند، اما رفتار آنان نباید به ضد حیات وحش تبدیل شود.
 
کلانتری گفت: از همه هنرمندان درخواست دارم تا با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست از ما حمایت کنند، چراکه حمایت از حیات وحش کار بدی نیست
 
انتهای پیام/ 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 
https://www.dana.ir/1660850
ارسال نظر
نظرات