شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660925
فرمانده سپاه قدس گیلان:

سرانه فضای سبز در رشت کمتر از تهران است!/ از ظرفیت آب ۵۲رودخانه دائمی گیلان به خوبی استفاده نشده!

سرانه فضای سبز در رشت کمتر از تهران است!/ از ظرفیت آب ۵۲رودخانه دائمی گیلان به خوبی استفاده نشده!
سردار محمد عبدالله پور با بیان اینکه گیلان ۵۲ رودخانه دائمی دارد گفت: متأسفانه از ظرفیت آب این رودخانه‌ها به صورت بهینه استفاده نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، سردار محمد عبدالله پور، صبح امروز در جریان نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای توسعه اشتغال و توانمندسازی گروه‌های جهادی در گیلان که در سالن جلسات اداره کل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه گیلان دارای ۵۲ رودخانه دائمی است اظهار کرد: متأسفانه ما تاکنون نتوانسته‌ایم از ظرفیت این رودخانه‌ها به خوبی استفاده کنیم و آب حاصل برف را ذخیره کرده و در کشاورزی به صورت بهینه به کار بگیریم.

وی افزود: بر اساس آمار سپاه و بسیج، شهر رشت دارای ۱۶منطقه حاشیه‌نشین است که ۱۱ منطقه توسط دولت به عنوان حاشیه‌نشین مورد تأیید قرار گرفته است و در برخی از این مناطق حاشیه‌نشین، زندگی مردم در کنار باتلاق و فاضلاب جریان دارد.

فرمانده سپاه قدس گیلان ادامه داد: سرانه فضای سبز شهر رشت کم‌تر از تهران است. گیلان کمتر از یک درصد خاک ایران را دارد اما ۳.۵ درصد جمعیت کشور در همین استان زندگی می‌کنند و در همین فضای فشرده هم تنها ۷.۸ درصد از اراضی قابل سکونت هستند و به همین دلیل گیلان متراکم‌ترین نقطه کشور پس از تهران است.

سردار عبدالله پور با بیان اینکه قبل از اجرای طرح ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی توسط کمیته امداد در گیلان، ۳۵۰۰ مددجوی فاقد خانه در استان زندگی می‌کردند گفت: این خانواده‌ها، جز مستأجرها هم نبودند بلکه در یک سرپناه چوبی و یا گلی و یا چادر زندگی می‌کردند و ما شروع به ساخت خانه برای این افراد کردیم و بعد از ساخت ۱۰۰۰ واحد اول؛ ۱۰۰۰ واحد دوم را هم شروع کردیم اما بعد به دلیل شرایط بد اقتصادی، خانواده‌های جدید بدون سرپناه ایجاد شد و همین معضل ادامه پیدا کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان ادامه داد: سابق بر این و در زمان شروع ساخت ۱۰۰۰ واحد خانه در گیلان، یک متر خانه با ۱۰۰ هزار تومان ساخته می‌شد اما امروز قیمت‌ها چندین برابر شده است و نمی‌توان با تسهیلات ۵۰میلیون تومانی خانه‌ای برای مددجویان ساخت.

وی یکی دیگر از مشکلات موجود برای ساخت خانه برای مددجویان کمیته امداد را تأمین ضمانت‌نامه بانکی دانست و گفت: با وجود همه این موانع و مشکلات موجود، سپاه با تمام وجود برای ایجاد اشتغال جدید پایدار و تقویت گروه‌های جهادی تلاش خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660925
ارسال نظر
نظرات