شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660932
امام جمعه اهل سنت میرجاوه عنوان کرد؛

حکومت عدل جهانی امام زمان (عج)؛ نقطه اشتراک همه ادیان و مذاهب

حکومت عدل جهانی امام زمان (عج)؛ نقطه اشتراک همه ادیان و مذاهب
مولوی ریگیان پور گفت: حکومت عدل جهانی امام زمان (عج) نقطه اشتراک همه ادیان و مذاهب در مسئله ظهور است و اهل سنت نیز ارادت خاصی به حضرت مهدی(عج) دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: روایات بی شماری در کتب حدیث اهل سنت درباره ظهور منجی آخرالزمان و شخصیت و ویژگی های حضرت مهدی(عج) آمده است و همه ادیان و مذاهاب جهان درباره ظهور ایشان هم عقیده هستند.

وی افزود: اهل سنت ارادت خاصی به حضرت مهدی(عج) دارند و بزرگان و مورخان این مذهب بر این موضوع تاکید کرده اند که امام زمان حضرت مهدی(عج) ظهور و عدالت را در جهان برپا خواهند کرد و به ظلم و جور در دنیا پایان می دهد و حکومت عدل جهانی امام زمان نقطه اشتراک همه ادیان و مذاهب در مسئله ظهور است، در روایات اهل سنت نیز ذکر شده که شخصیت والای امام زمان از اولاد رسول اکرم(ص) هستند و شباهت بسیاری به پیامبر اسلام(ص) دارند.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ مهدویت باید در جامعه تبیین و ترویج شود، امروز استکبار جهانی به شدت از ترویج این فرهنگ انتظار در بین مسلمانان و سایر ادیان جهانی هراس دارد، چراکه در ادیان گذشته نیز پیشگویی هایی مبنی بر ظهور منجی و مصلح آخرالزمان وجود دارد، از این رو دشمنان اسلام از این موضوع ظهور و اشاعه فرهنگ مهدویت می هراسند.

وی تاکیدکرد: اعتقاد به ظهور، ابراز محبت و اشاعه فرهنگ مهدویت در بین شیعه و سنی مشترک بوده و احادیث بسیاری در کتب اهل سنت به خصوص صحیح بخاری موجود و وجود نازنین امام زمان(عج) برحق و ظهور ایشان حتمی است و ما همه منتظر ظهور ایشان هستیم.

مولوی ریگیان پوراذعان کرد: در این دوران که جهان با بیماری کرونا روبه رو شده و مردم ما با تحریم های ظالمانه استکبار جهانی دست و پنجه نرم می کند، باید بیش از گذشته برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج) دعا و به درگاه خداوند تضرع و التماس کنیم.

وی تصریح کرد: امام زمان (عج) زمانی ظهور می کنند که دنیا سراسر ظلم و ستم است، تلاش برای برپایی عدالت در جامعه یکی از زمینه های ظهور ایشان است و ما به عنوان منتظران ظهور باید برای برقراری عدالت اجتماعی و پیاده کردن سبک زندگی اسلامی ائمه اطهار (ع) و نبی اکرم(ص) در جامعه اسلامی بکوشیم و تا زمانی که عدالت اجتماعی و مبارزه با تجمل گرایی رسیدگی به امور مردم و حق الناس در جامعه پیاده نشود، نمی توانیم بگوییم منتظر واقعی ظهور هستیم

امام جمعه اهل سنت میرجاوه عنوان کرد: فراهم کردن زمینه ظهور امام زمان از وظایف تمام مردم و مسئولان است، دستورات دین اسلام و سیره علوی باید در جامه به درستی پیاده شود دعا و توسل برای تعجیل در ظهور بسیار مهم و ضروری است تا امام زمان(عج) برای نجات همه جهانیان ظهور کند و عدالت در جهان برپا شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660932
ارسال نظر
نظرات