شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660950
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در رشت:

گیلان ششمین استان پایلوت برای توسعه اشتغال کشور شد

گیلان ششمین استان پایلوت برای توسعه اشتغال کشور شد
سردار محمد زهرایی با بیان اینکه گیلان ششمین استان پایلوت کشور برای انعقاد تفاهم‌نامه برای توسعه اشتغال است گفت: با انعقاد این تفاهم‌نامه، خدمات تخصصی، ملموس و قابل شمارش به مردم ارائه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، صبح امروز در جریان نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای توسعه اشتغال و توانمندسازی گروه‌های جهادی در گیلان که در سالن جلسات اداره کل کمیته امداد گیلان برگزار شد با بیان اینکه آخرین پارادایم مدیریت، مدیریت بر مبنای هدف است گفت: این نوع مدیریت به مشارکت افراد در تعیین هدف تأکید می‌کند و انقلاب اسلامی این پارادایم را عملی کرد و پارادایم رهبری خدمتگزاری به مردم را به منصه ظهور رساند و در این مدیریت، مردم ولی‌نعمت ما هستند.

وی افزود: وقتی امام (ره) مردم را ولی‌نعمت دانستند دیگر ریاست‌ها، مسئولیت نیست بلکه پاسخگویی است و جایگاه آن خدمت‌گزاری و نوکری مردم خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، مقابله با فقر و محرومیت و جنگ اقتصادی دو برنامه اصلی سازمان بسیج سازندگی دانست و ادامه داد: این دو جنگ افسران خودشان را می‌طلبند و ما باید به کمک این افسران در این جنگ‌ها پیروز شویم.

زهرایی اظهار کرد: در تفاهم‌نامه بین سپاه و کمیته امداد، دو نهاد مقدس و انقلابی برای یک امر مقدس‌تر در کنار هم قرارگرفته‌اند تا مسئله اشتغال و بیکاری را حل کنند. هر جایی که پدیده‌ای انقلاب اسلامی را تهدید کند بسیج وظیفه دارد آن تهدید را تبدیل به فرصت کند و این کار هم با کمک و مشارکت مردم انجام می‌شود. سایر نهادها هم می‌توانند در این مبارزه مردم را محور قرار دهند و به جنگ با مشکلات بروند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: این تفاهم‌نامه شاید خیلی گسترده و بزرگ نباشد و نتواند مشکلات اقتصاد را در همه کشور حل کند اما نقطه زنی این تفاهم‌نامه درست است. روشی و مدل و الگوی رفتاری این تفاهم‌نامه مردمی است که اشتغال پایدار ایجاد می‌کند و به لحاظ علمی و عملی آزمون شده است.

زهرایی با تأکید بر اینکه مردم امروز خدمات عملی و ملموس می‌خواهند اظهار کرد: مردم امروز از دست و شعار خسته شده‌اند و ما باید خدمات خودمان را تخصصی، ملموس و قابل شمارش به مردم ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه گیلان ۶ امین استان پایلوت انعقاد تفاهم‌نامه بین سپاه و کمیته امداد برای توسعه اشتغال است گفت: بخشی از شبکه عظیم نیروی انسانی بسیج در آموزش، ایاب و ذهاب، مکان و هر آنچه بسیج می‌تواند برای ایجاد اشتغال کمک کند به میدان خواهد آمد و کمیته امداد به عنوان متولی این بخش که تسهیلات کم‌بهره‌ای را از دولت دریافت می‌کند و ردیف اعتباری دارد در کنار بسیج امور را پیش خواهند برد.

گفتنی است تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج سازندگی و کمیته امداد برای توسعه اشتغال در گیلان صبح امروز با حضور سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و حجت الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در رشت به امضا رسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1660950
ارسال نظر
نظرات