شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660957

قیمت نفت به 40 دلار کاهش یافت

قیمت نفت به 40 دلار کاهش یافت
با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا و تقویت نگرانی در مورد تقاضا برای نفت، قیمت نفت امروز به 40.87 دلار کاهش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رویترز، با شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا و تقویت نگرانی در مورد تقاضا برای نفت درحالی که چشم انداز افزایش عرضه نیز به احساس حاکم بر بازار آسیب زده است، قیمت نفت در معاملات امروز نزدیک به 2 درصد کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 90 سنت کاهش 40.87 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 88 سنت کاهش 38.97 دلار معامله شد.

نفت برنت هفته گذشته 2.7 درصد و نفت خام آمریکا 2.5 درصد از ارزش خود را از دست داد.

آمریکا طی دو روز تا شنبه، بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را گزارش کرده است و در اروپا نیز موارد جدید ابتلا به رکورد بیش از 50 هزار نفر در روز یکشنبه رسید که نشان دهنده شدت شیوع این بیماری است.

به لحاظ عرضه، شرکت ملی نفت لیبی در روز جمعه به حالت فوق العاده در دو پایانه صادراتی در دو بندر اصلی این کشور پایان داد و اعلام کرد، تولید طی چهار هفته آینده به یک میلیون بشکه در روز خواهد رسید. افزایشی سریع تر از پیش بینی بسیاری از تحلیلگران.

اقتصاددان‌های بانک ING در یادداشتی نوشتند: «افزایش اخیر موارد مبتلایان کووید 19 و محدودیت های حرکتی بیشتر در بخش‌هایی از اروپا بر احساس حاکم بر بازار تاثیر گذاشته است.»

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1660957
ارسال نظر
نظرات