شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:22 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660981
استاندار گیلان:

اهداف پدافند غیرعامل با استفاده از ظرفیت رسانه ها تبیین شود

اهداف پدافند غیرعامل با استفاده از ظرفیت رسانه ها تبیین شود
ارسلان زارع در نشست ویدئو کنفرانسی کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور به نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از سوی رسانه ها در تحقق اهداف پدافند غیرعامل اشاره و این مسئله را امری مهم و نیازمند توجه جدی ذکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، ارسلان زارع ظهر امروز پس از نشست ویدئو کنفرانسی کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور با استانداران و رئیسان شورای پدافند غیرعامل استان‌ها که وزیر کشور و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل به تلاشگران این عرصه، به تدوین 444 عنوان برنامه ویژه این هفته برای اجرا در گیلان اشاره و اظهار کرد: در شرایط امروز و با وجود تنگناهای بوجود آمده ناشی از تحریم های غیرقانونی دشمنان، لازم است در اقدامی پدافندی، تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع اهتمام به تقویت داخلی ادامه داد: در هنگامه ای که دشمنان با تروریسم اقتصادی درصدد تضعیف نظام اسلامی و هدف قرار دادن معیشت و زندگی مردم معطوف هستند؛ لازم است با تمرکز بر توسعه، آبادانی و تولید از همه ظرفیت‌های استان بویژه دانشگاه‌ها و مراکز علم و فناوری استفاده کرده و با بهره گیری از مراکز دانش بنیان، به روند توسعه پایدار دست یابیم.

  زارع تاکید کرد: باید با درنظرگرفتن مسائل پدافند غیرعامل، حرکتی پرجوش و خروش اجتماعی و اقتصادی برای آبادانی استان صورت گیرد و در چنین شرایطی‌ست که می‌توان شاهد موفقیت کامل در این زمینه بود و در افق معینی ، چهره استان تغییر یافته و از زیرساخت ها صیانت شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به برگزاری منظم جلسات کارگروه‌های قرارگاه پدافند غیرعامل استان، برخورداری پیوست پدافند غیرعامل برای طرح‌های عمرانی و خدماتی را امری مهم دانست و گفت: لازم است پروژه هایی که در سال‌جاری از سوی دستگاه های اجرایی پیشنهاد می شوند ، دارای پیوست پدافندغیرعامل باشند و نیز برای آن دسته از پروژه های نیمه تمام استان که ضرورت دارد، حتما این پیوست تهیه شود.

استاندار گیلان به در دست تدوین بودن برنامه هفتم توسعه اشاره و اضافه کرد: اعضای شورای پدافند غیرعامل استان می توانند پیشنهادهای خود را در این خصوص به دبیرخانه این شورا اعلام کنند تا پس از جمع بندی و بررسی، به کمیته پدافندغیرعامل کشور ارسال شود.

وی همچنین به نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از سوی رسانه ها در تحقق اهداف پدافند غیرعامل اشاره و این مسئله را امری مهم و نیازمند توجه جدی ذکرکرد.

از پنجم تا 12 آبان ماه، هفته پدافند غیرعامل است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1660981
ارسال نظر
نظرات