شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 20:01 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1661013
مدیرعامل ناشران استان قزوین:

برآورد اولیه‌ی راه‌اندازی "باغ کتاب" ۲ میلیارد تومان اعتبار است

برآورد اولیه‌ی راه‌اندازی "باغ کتاب" ۲ میلیارد تومان اعتبار است
مصطفی حامدی‌فر،مدیرعامل ناشران استان قزوین گفت: برآورد اولیه برای تاسیس باغ کتاب، دو میلیارد تومان اعتبار به شرط وجود فضا برای تجهیز و راه‌اندازی است و این فضا نیازمند یک فضای سرپوشیده دو هزارمتر مربعی بوده و باید بتوانیم این فضا را آماده کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی حامدی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی «باغ کتاب» اظهار کرد: طرح مورد نظر راه‌اندازی نمایشگاه بزرگ کتاب با عنوان «باغ کتاب» با تأسی از باغ کتاب تهران است. تمام فضاها از جمله کتاب بزرگسال، کودک، نوجوان و جوان، دانشگاهی و دانش‌آموزی، بازی و اسباب بازی و نیازهای کودکان در باغ کتاب پیش‌بینی شده است تا این فضا یک فضای فرهنگی جامعی باشد.

مدیرعامل تعاونی ناشران استان قزوین با اشاره به فضای ناشران کتاب کودک بیان کرد: باتوجه به اینکه استان از ظرفیت مناسبی در حوزۀ ناشران کتاب کودک برخوردار است و این ناشران در سطح ملی فعالیت می‌کنند، با ایجاد فضای ناشران کودک تلاش داریم ظرفیت فرهنگی در استان حفظ و متمرکز شود.

حامدی‌فر تصریح کرد: در جلساتی که با مسئولان اقتصادی استانداری برگزار شد، مصوبۀ ایجاد باغ کتاب نهایی شده است و البته جلساتی را با مسئولان شهری و ناشران برگزار کردیم؛ همچنین با جلساتی که با ناشران برگزار کردیم مقرر شد با استفاده از ظرفیت داخلی، فضایی به صورت استیجاری درنظر گرفته و در مراحل بعدی در صورت حمایت مسئولان استانی، فضا را گسترش دهیم.

قزوین از ظرفیت‌های فرهنگی مناسبی برخوردار است

این مقام مسئول عنوان کرد: از آنجایی که صنعت نشر در کشور و در استان قزوین ضعیف است، ناشران استان به دلیل عدم بودجه از اختصاص فضا برای باغ کتاب استقبال نکردند.

حامدی‌فر اضافه کرد: رایزنی‌هایی با باغ کتاب تهران برای جذب بودجه انجام شده است و بازدیدهایی صورت گرفته که احتمال مشارکت ۳۰درصدی در این بخش وجود دارد و امیدواریم این موضوع اجرایی شود.

وی مطرح کرد: برآورد اولیه برای تاسیس باغ کتاب، ۲میلیارد تومان اعتبار به شرط وجود فضا برای تجهیز و راه‌اندازی است و این فضا نیازمند یک فضای سرپوشیده ۲ هزارمتر مربعی بوده و باید بتوانیم این فضا را آماده کنیم.

مدیرعامل ناشران استان قزوین یادآور شد: البته فضایی برای باغ کتاب در استان قزوین پیش‌بینی شده که اجاره بهای آن بسیار است، از دوستان فرهنگ دوست و علاقمند به توسعه فرهنگی درخواست حمایت داریم.

حامدی‌فر در پایان گفت: ما درخواست داشتیم که باغ کتاب تا پایان سال‌جاری در استان راه‌اندازی شود؛ چراکه این ظرفیت در استان وجود دارد؛ اگر تعامل بین دستگاه‌ها صورت بگیرد این امر به زودی محقق می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1661013
ارسال نظر
نظرات