شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 08:48 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661081
کارشناس مسائل بین الملل:

سیاست های کلان آمریکا با تغییر رئیس جمهور عوض نخواهد شد/ ایران باید به توان داخلی خود تکیه کند

سیاست های کلان آمریکا با تغییر رئیس جمهور عوض نخواهد شد/ ایران باید به توان داخلی خود تکیه کند
هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در خصوص تاثیر انتخابات آمریکا بر اوضاع داخلی ایران خصوصا وضعیت اقتصادی کشور، گفت: بررسی سابقه رؤسای جمهور هفت دهه گذشته ایالات متحده آمریکا نیز مؤید این موضوع است که منافع اسرائیل در اولویت آنان است و اگرچه در ادبیات گفتمانی آنها تفاوت هایی وجود داشته باشد ولی در رفتار و سیاست های کلان رؤسای جمهور آمریکا، هیچ تفاوتی وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص تاثیر انتخابات آمریکا بر اوضاع داخلی ایران خصوصا وضعیت اقتصادی کشور، گفت: انتخاب هر یک از نامزدهای حزب دموکرات یا جمهوری خواه در ایالات متحده آمریکا، تاثیر خاصی بر شرایط اقتصادی ایران نخواهد گذاشت.

وی افزود: هر یک از نامزدهای هر دو حزب در برابر لابی صهیونیستی تعهد می دهند که امنیت این رژیم را در اولویت سیاست خارجی خود قرار بدهند و با کشورهایی که در تقابل با رژیم صهیونیستی هستند برخورد کنند.

هانی زاده ادامه داد: بررسی سابقه رؤسای جمهور هفت دهه گذشته ایالات متحده آمریکا نیز مؤید این موضوع است که منافع اسرائیل در اولویت آنان است و اگرچه در ادبیات گفتمانی آنها تفاوت هایی وجود داشته باشد ولی در رفتار و سیاست های کلان رؤسای جمهور آمریکا، هیچ تفاوتی وجود ندارد.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به احتمال برنده شدن جو بایدن در انتخابات آتی آمریکا، تصریح کرد: البته ممکن است با انتخاب شدن بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، شاهد تاثیری فوری و موقت بر بازار ایران باشیم ولی در دراز مدت همان سیاست های کلانی که در دوران ترامپ دنبال می شد، در دوران او هم دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به اظهارات جو بایدن در سال ۲۰۰۳ و پس از سرنگونی رژیم صدام، گفت: او که در آن زمان رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا بود، طرح تقسیم کشور عراق به سه کشور شیعه نشین، سنی نشین و کُرد نشین، به کنگره آمریکا ارائه داد و بر تجزیه این کشور که در راستای طرح خاورمیانه جدید بود، اصرار داشت. لذا هیچ گونه فرقی میان دو نامزد فعلی انتخابات آمریکا در سیاست های کلان و خصوصا برخورد با ایران وجود ندارد.

هانی زاده خاطرنشان کرد: لذا ایران نباید منتظر نتیجه انتخابات آمریکا باشد و باید با تقویت اقتصاد داخلی و تکیه بر امکانات بومی حرکت کند و چشم دوختن به انتخاب هر یک از نامزدها، کمکی به اقتصاد ایران نخواهد کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1661081
ارسال نظر
نظرات