شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 09:26 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661111
نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس:

ده‌ها غیزانیه در خراسان شمالی وجود دارد

ده‌ها غیزانیه در خراسان شمالی وجود دارد
سید محمد پاکمهر گفت: وضعیت آب شرب روستایی در خراسان شمالی بسیار بدتر از سایر استان ها است به طوری که در خراسان شمالی ده ها غیزانیه وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، سید محمد پاکمهر، نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان، مانه و سملقان در دیدار با فرمانده قرارگاه خاتم اظهار کرد: استان خراسان شمالی با وجود برخورداری از ظرفیت های فراوان در شاخص های توسعه ای حتی از استان سیستان و بلوچستان که یکی از استان های محروم به شمار می رود،پایین تر است.

وی افزود: بیش از 70 درصد روستاهای خراسان شمالی در مرز تنش آبی و بحران قرار دارند، برای رهایی از این وضعیت راهکار هم وجود دارد اما به دلیل نبود اعتبار نمی توان کاری انجام داد.

وی تصریح کرد:14 هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه در کشور ساخته شده که یک کیلومتر هم در خراسان شمالی قرار ندارد و از 7 هزار کیلومتر راه آهن که در کشور ساخته شده یک کیلومتر در خراسان شمالی وجود ندارد.

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این وضعیت در حالی در خراسان شمالی وجود دارد که مردمان این دیار در دوران دفاع مقدس با تقدیم 28 هزار شهید، جانباز و آزاده بیشترین شهید را نسبت به جمعیت تقدیم نظام کرده اند و با وجود قابلیلت ها و استعداد های زیادی که در این استان وجود دارد اما زیر ساخت های دستیابی و بهره برداری از این ظرفیت ها وجود ندارد.

وی به کارخانه آلومینای جاجرم به عنوان بزرگترین کارخانه تولید کننده پودر آلومینا در خاورمیانه در این استان اشاره کرد و گفت: بخاطر نبود اعتبار فاز دوم و تکمیلی این کارخانه اجرا نمی شود و درد بزرگتر این است که در سازمان خصوصی سازی تصمیم بر این گرفته شده که این کارخانه به سازمان تامین اجتماعی واگذار شود.

پاکمهر تصریح کرد: این تصمیم در حالی است که نتیجه واگذاری کارخانه پتروشیمی به شستا برای استان ثمره ای نداشته و در حال حاضر فازهای تکمیلی اجرا نمی شود.

وی کارخانه آلومینا را در حکم یک گنج برشمرد که نیازمند انجام کار عمرانی است.

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان، مانه و سملقان تاکید کرد: خراسان شمالی با تمام ظرفیت هایی که دارد در حال حاضر وضعیت مناسبی به لحاظ توسعه ای ندارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1661111
ارسال نظر
نظرات