شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661141
نیکزاد در صحن علنی مجلس:

رانت خواران باید با برخورد جدی وزارت صمت مواجه شوند

رانت خواران باید با برخورد جدی وزارت صمت مواجه شوند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات فولاد در سال جاری نسبت به سال قبل 48 درصد کمتر بوده است گفت: لذا رانت خواران باید با برخورد جدی وزارت صمت مواجه شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه 6 آبان) بعد از قرائت گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره فولاد اظهار داشت: سیمان و فولاد در ساختمان سازی و پروژه‌های عمرانی و شهرداری‌ها تاثیر زیادی دارد و به دلیل قیمت نامناسب و غیرمنطقی سیمان و فولاد بسیاری از کارگاه‌های عمرانی کشور تعطیل شده است.

وی افزود:‌در موضوع سیمان و فولاد با مدرس‌خیابانی و سرقینی سرپرستان سابق وزارت صمت و رزم‌حسینی وزیر صمت نشست‌هایی را برگزار کردم و متاسفانه مدیریت مقتدرانه‌ای را در وزارت صمت ندیدم. رزم‌حسینی اما اخیرا در این نشست به من قول داد که قیمت فولاد بیش از 8 هزار تومان نباشد که این اتفاق عملا رخ نداده است.

نائب رئیس مجلس تصریح کرد:‌سنگ‌آهن هم اکنون کیلویی 350 تا 500 تومان است و چرا باید محصول نهایی بیش از 17 هزار تومان باشد؛ انجمن ملی فولاد هم در نشست اخیرش با من اعلام کرد که اعتقادی به فولاد کیلویی 17 هزار تومان ندارد.

نیکزاد افزود: فولاد به نرخ جهانی و در بازارهای آزاد کیلویی 10 هزار تومان است این در حالی است که نهایت ارزبری فولاد در هر تن 50 دلار است که بر همین اساس قیمت‌گذاری فولاد باید 11350 تومان باشد.

وی  گفت:‌در کشور ما 30 میلیون تن فولاد تولید می‌شود و نهایتا 15 میلیون تن مصرف داریم وچرا باید فولاد از قیمت جهانی بالاتر باشد.

نائب رئیس مجلس تصریح کرد:‌چرا فولاد در بورس عرضه نمی‌شود؛ نباید برای کاهش قیمت فولاد در بورس شاهد گرانی آن در بازار باشیم.

نیکزاد گفت:‌اگر وزارت صمت اقدامی انقلابی در باره فولاد انجام دهد مجلس انقلابی از آن حمایت خواهد کرد.

وی افزود:‌صادرات فولاد در سال جاری نسبت به سال قبل 48 درصد کمتر بوده است. لذا رانت خواران باید با برخورد جدی وزارت صمت مواجه شوند.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1661141
ارسال نظر
نظرات