شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661148

تداوم ۱۳روز آلاینده و تعطیلی کارگروه کاهش آلودگی هوا در اراک

تداوم ۱۳روز آلاینده و تعطیلی کارگروه کاهش آلودگی هوا در اراک
علیرغم اینکه ۱۳ روز متوالی هوای کلانشهر اراک در وضعیت ناسالم قرار دارد متأسفانه هیچ جلسه‌ای حتی کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک در این روزهای ناسالم برگزار نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، امروز شاخص کیفیت هوای اراک برای سیزدهمین روز متولی از ساعت ۸ صبح در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

شاخص آلودگی هوای امروز به ۱۲۰ رسید که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

آلاینده مسئول هوای اراک در روزهای اخیر ذرات کمتر از دو و نیم میکرون است و توصیه می‌شود مردم و به‌ویژه گروه‌های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و سخت درمان از حضور در فضای باز خودداری کنند.

بر اساس پیش‌بینی جدید هواشناسی استان مرکزی، بررسی‌ها حاکی از تداوم پایداری هوا در روزهای آتی و حداقل تا روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه است که بر این اساس در این مدت به دلیل سکون نسبی جو و پایداری هوا، پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی در اراک همچنان وجود دارد.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۲۷ روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک از طرح‌های ملی است که در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک در سال ۱۳۸۶ در جلسه هیات وزیران به تصویب رسید.

علیرغم اینکه سیزده روز متوالی هوای کلانشهر اراک در وضعیت ناسالم قرار دارد متأسفانه هیچ جلسه‌ای حتی کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک در این روزهای ناسالم برگزار نشده است.

هر چند این روزها بیماری کرونا و بی توجهی مسئولین استانی آلودگی هوا را تحت تأثیر خود قرار داده است آلودگی هوا به قدری مهم است که کمتر کسی را می توان در اراک پیدا کرد که به این موضوع بی تفاوت باشد و بخواهد این موضوع را از ذهن خود به دور کند.

امیدواریم مسئولین با برگزاری منظم کارگروه کاهش آلودگی هوا و اتخاذ تصمیمات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت گام های محکمی را در جهت کاهش آلودگی هوا بر دارند.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1661148
ارسال نظر
نظرات