شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661297
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:

امروز دشمن به صورت علنی با اسلام‌ دشمنی می‌کند

امروز دشمن به صورت علنی با اسلام‌ دشمنی می‌کند
آیت الله مصطفی محامی گفت: امروز دشمن به صورت علنی با اسلام و پیامبر (ص) و آنچه که نماد دین مبین اسلام بوده، در افتاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه درسیستان و بلوچستان دقایقی قبل در  نشست صمیمی با علمای اهل تشییع و تسنن ایرانشهر که در محل سالن اجتماعات دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: دشمن با اصل اسلام‌مشکل دارد و هیچ فکر، مذهب و گرایشی از اسلام را نمی پسندد.

وی ادامه داد: در این برهه از زمانه دشمن شمشیر را از رو بسته است، در گذشته دشمن ظاهر سازی و حفظ ظاهر می کردند به طوری که طوری رفتار می کردند که همه فکر کنند به همه ادیان و افکار دنیا احترام‌می گذارند اما در حال حاضر و در این برهه زمانی بغض و کینه خود را نسبت به اسلام و پیغمبر اسلام به گونه های مختلفی به مثل قرآن سوزی، کاریکاتور کشیدن و غیره اعلام می کنند و برخی از مسئولان کشور ها نیز که خود را حامی حقوق بشر و کشور خود را مهد حقوق بشر عنوان می کنند از این‌گونه حرکات به بهانه آزادی بیان حمایت می کنند و عملا امروزه با اسلام و آنچه که نماد اسلام است در افتاده اند.

وی تاکید کرد: همه آحاد مردم باید در مقابل اینگونه حرکات دشمن هوشیار باشند و با وحدت و انسجام بیش از پیش در مقابل ترفند های دشمن ایستادگی کنند.

وی با تبریک هفته وحدت تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) الگوی بسیار خوبی برای برای همه آحاد مردم جامعه است، علما وارثان پیامبر (ص) هستند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان تصریح کرد علما باید دوره گردی برای آسیب شناسی جامعه اسلامی داشته باشند تا بتوانند پس از گردش در جامعه، آسیب ها و مریضی ها را تشخیص دهند.

وی در ادامه خطاب به علمای شیعه و سنی بیان کرد: ما به عنوان طبیبان جامعه اسلامی باید آسیب شناسی کرده و در این راستا درمان، راهکار رفع آسیب ها با آماده سازی ابزار و زمینه لازم از وظایف علما است و باید به مثل پیامبر(ص) نقش آفرین باشیم.

وی با بیان اینکه باید در جهت ارتقای بینش و رشد علمی و دانش مردم تلاش کنیم، خاطر نشان کرد: تلاش برای نجات از غفلت و بهبود معیشت مردم نیز از دیگر وظایف علما به شمار می آید و باید طوری اقدام‌کنیم که هر کاری از اقداماتمان، دیگر اقدامات را نیز تصدیق کند.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه همه ما در برابر مردم‌ مسئولیم، اضافه کرد: ما در برابر اسلام، نظام اسلامی نیز مسئول بوده وباید در راستای هدایت مردن و تحقق مطالبات به حق مردم تلاش کنیم.

وی گفت: ما باید سعی کنیم تا حق مردم که حق نظام به خوبی و بدون افراط و تفریط رعایت شود.

آیت الله محامی افزود: دشمن در تلاش برای ضربه زدن به کشور ما به نحو و ابزاری است و به تعبیر مقام‌معظم رهبری دشمن در برابر ما آرایش جنگی گرفته و در تمامی زمینه ها به خصوص در زمینه فرهنگی دست به شبیخون زده و در تلاش برای ایجاد تفرقه و ایجاد نزاع و درگیری میان کشورهاست و به عنوان یک برنامه ریزی این موضوع را دنبال می کند.

وی اظهار کرد: تلاش ما برای مقابله با دشمن و اقداماتش، یک تاکتیک مقطعی نیست و یک دستور قرآنی استراتژیک است همانطور که خداوند فرموده اختلاف شما را سست می کند و همه آحاد مردم مسلمان با هر نوع گرایش فکری نیازمند این موضوع هستند، اگر این وحدت در هم شوند به مثل کِشتی می ماند که سوراخ شده و همه با هم غرق شوند.

وی در پایان تاکید کرد: دشمن کینه خود را نمی‌تواند نسبت به اسلام پنهان کند و یک روز قرآن کریم را به آتش می کشند و یک روز به پیامبر توهین می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1661297
ارسال نظر
نظرات