شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661306
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

بیمارستان‌های زنجان با حجم زیادی از بیماران کرونایی مواجه است/ مردم رعایت نکنند، وضعیت بحرانی می‌شود

بیمارستان‌های زنجان با حجم زیادی از بیماران کرونایی مواجه است/ مردم رعایت نکنند، وضعیت بحرانی می‌شود
آرمانی کیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه وضعیت شیوع بیماری کرونا در زنجان همچنان روند صعودی دارد گفت: اگر این روند تداوم داشته باشد احتمال بحرانی شدن وضعیت وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا آرمانی کیان در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به بی توجهی مردم نسبت به شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: در حال حاضر همه کادر درمان و خبرگزاری‌ها بسیج شدند تا به مردم اعلام کنیم که وضعیت شیوع کرونا رو به بحرانی شدن پیش می‌رود اما ظاهرا عده زیادی از مردم اصلا توجهی ندارند.

وی تصریح کرد: برخی‌ از مردم متاسفانه ساز مخالف می‌زنند که این اقدام قطعا به ضرر همه است و در این مورد همه جامعه آسیب می‌بینند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاکید براینکه اگر کسی ماسک نمی‌زند به منزله این است که هیچ ارزشی به حقوق شهروندی ندارد و حقوق شهروندی را زیر پا می‌گذارد افزود: مسئولیت شهروندی حکم می‌کند که همه موارد بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

وی با تاکید براینکه در بیمارستان‌های استان با حجم زیادی از بیماران مواجه هستیم افزود: غیرقابل پیش‌بینی بودن روند مبتلایان شرایط را برای عوامل درمانی سخت‌تر کرده است.

آرمانی‌کیان عنوان کرد: وضعیت شیوع و مراجعه کنندگان باعث شده همه کادر درمانی در فشار مضاعفی قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه اگر این روند ادامه داشته باشد متاسفانه شاهد افزایش مرگ و میر مبتلایان به کرونا خواهیم بود افزود: اکثر مبتلایان به کرونا بهبود می‌یابند اما اگر در شرایطی قرار بگیریم که ظرفیت‌ها پاسخگو نباشد تعداد مرگ و میر‌ها افزایش می یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه به غیر از بیماران کرونایی سایر بیماران قلبی، مغزی و ... در بیمارستانها وجود دارد که نیاز به درمان دارند و نمی‌توانیم تنها خدمات را به بخش کرونا اختصاص دهیم.

وی ابراز کرد: افزایش روند شیوع بیماری کرونا باعث سخت‌تر شدن خدمات رسانی و افزایش ساعت کار کادر درمانی در بیمارستانها شده است.

آرمانی‌کیان ابراز کرد: ماهیت بیماری کرونا نیز طوری است که باید بخش آن از سایر بیماران کاملا جدا باشد و این موضوع باعث شده از همه ظرفیت‌ها نتوانیم استفاده کنیم بنا براین مردم باید توجه داشته باشند که روند بحرانی شود با مشکل خدمات رسانی مواجه خواهیم شد.

وی بیان کرد: اگر این روند ادامه داشته باشد در آینده با یک فاجعه افزایش مرگ و میرها مواجه می‌شویم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاکید براینکه از تمام ظرفیت‌ها برای خدمات رسانی به بیماران کرونایی استفاده می‌شود ابراز کرد: در حال حاضر وضعیت استان قرمز است امیدواریم که این وضعیت تداوم نداشته باشد و به مرحله بحرانی وارد نشویم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه محدودیت‌های اعمال شده تاثیری در کاهش تعداد مبتلایان دارد یا نه؟ گفت: محدودیت‌ها روز به روز افزایش یافته و اگر سرعت شیوع بیماری به همین روال باشد در آینده امکان قرینه شدن و اعمال محدودیت موج اول در برخی از شهرها وجود دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1661306
ارسال نظر
نظرات