شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:17 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661346
ساعاتی پیش رخ داد؛

8 مصدوم در انفجار منزل مسکونی خیابان پورسینای مشهد

8 مصدوم در انفجار منزل مسکونی خیابان پورسینای مشهد
ساعاتی پیش ریزش کامل ساختمان مسکونی ۲ طبقه در خیابان پورسینای مشهد ۸ مصدوم برجای گذاشت که حال دو نفر از آنها وخیم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، ساعاتی پیش در پی اعلام حادثه ریزش کامل ساختمان مسکونی ۲ طبقه در خیابان پورسینای مشهد آتش‌نشانان و نجاتگران چندین ایستگاه همراه با تجهیزات ویژه به محل حادثه اعزام شدند و هم اکنون نیرو‌های امدادی در حال عملیات آواربرداری برای یافتن محبوس‌شدگان احتمالی هستند.

آتشپاد دوم مهدی رضایی، سرپرست معاونت عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد اعلام کرد: در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر انفجار توام با آوار در یک منزل مسکونی ۲ طبقه و گرفتار شدن افراد در زیر خروارها خاک، ستاد فرماندهی با توجه به حساسیت موضوع گروه‌های نجات و پشتیبانی ایستگاه‌های ۶، ۴۹، ۱۵، ۴۱ را به محل حادثه در خیابان پورسینا اعزام کرد.
 
وی افزود: با حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد، حجم انفجار توأم با آوار به حدی بوده که ساختمان دو طبقه به‌صورت کامل فروریخته و افراد در زیرخروارها خاک ناشی از ریزش آوار گرفتار شده‌اند.
 
رضایی ادامه داد: نجاتگران آتش‌نشانی ضمن تثبیت اطراف اقدام به عملیات برای نجات این افراد کرده که پس از تلاش نفسگیر و طاقت‌فرسا موفق شدند یک مرد و پسربچه ۷ ساله و یک خانم میانسال را از زیر آوار خارج کرده و تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل دهند.
 
 
خسارت به ۱۰ واحد مسکونی

آتشپاد دوم مهدی رضایی خاطرنشان کرد: در این حادثه به بیش از ۱۰ واحد مسکونی و یک دستگاه خودرو خساراتی وارد آمد و علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان مربوطه در آتش نشانی مشهد در دست بررسی است و نیروهای امدادی پس از ارائه توصیه‌های ایمنی به مالکان منازل اطراف به ماموریت خود پایان داده و ایستگاه‌های خویش مراجعت کردند.

آخرین خبرها حاکی از آن است که حادثه ریزش منزل دو طبقه مسکونی در خیابان پورسینای مشهد ۸ مصدوم برجای گذاشت و حال دو نفر از آنها وخیم است. مصدومان نیز با ۵ دستگاه آمبولانس به بیمارستان امدادی و هاشمی نژاد مشهد منتقل شدند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1661346
ارسال نظر
نظرات