شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 18:35 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661418
در نشست با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد:

نگرانی نمایده بویراحمد و دنا از نبود اینترنت پرسرعت

نگرانی نمایده بویراحمد و دنا از نبود اینترنت پرسرعت
نماینده بویراحمد و دنا با بیان اینکه نقاط کور ارتباطی در مسیرهای جاده های ترانزیتی برطرف شود، گفت: تامین و اجرای فیبر پشتیبان در شهرهای سی سخت مارگون پاتاوه لوداب و چیتاب پیگیری شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس مهدی روشنفکر در نشست با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد مردم از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در مناطق مختلف روستایی و جاده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گلایه دارند به گونه‌ای که برخی روستانشینان برای برقراری تماس با دیگر اعضای خانواده مجبور به مسافت چند کیلومتری هستند.

 
وی از عدم بهره مندی بسیاری از روستاهای سه شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون از اینترنت پر سرعت ابراز نگرانی کرد و افزود: ضریب نفوذ تلفن ثابت در مناطق شهری و روستایی نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است.
 
روشنفکر ابراز کرد: تامین و اجرای فیبر پشتیبان در شهرهای سی سخت مارگون پاتاوه لوداب و چیتاب، تسریع در تأمین تجهیزات برای احداث و ارتقای سایت های همراه اول و ایرانسل، اجرای طرح توسعه فیبرنوری محور یاسوج به کاکان و یاسوج به سی سخت و حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر آی سی تی در استان از مهمترین خواسته‌های مردم از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
 
وی ادامه داد: اختصاص اعتبار از محل خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پروژه‌های فیبر نوری نیوسایت و اضافه کردن سرویس‌های جدید به سایت‌ها ضروری بوده زیرا درگذشته به آمار جمعیتی و مشکلات پوششی تعداد زیادی از روستاهای این سه شهرستان توجهی صورت نگرفته است که برای رفع مشکل پوشش ارتباطی این نقاط نیاز فوری و ضروری به مساعدت وزیر است.
 
نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ارائه پوشش همراه به اینترنت پهن باند ایرانسل یا همراه اول در روستاهایی که شرکت‌های وب خدمات ارائه می‌کنند، ضروری بوده زیرا مردم از نحوه خدمات دهی این شرکت های گلایه دارند.
 
روشنفکر بیان کرد: نصب و راه اندازی سایت‌های شرکت داده گستر عصر نوین و نصب و راه اندازی آن دسته از سایت هایی که از سوی شرکت مذکور به شرکت ایرانسل واگذار شده، پیگیری شود.
 
وی تاکید کرد: انتظار می‌رود بررسی پوشش همراه و برطرف کردن نقاط کور ارتباطی در مسیرهای جاده های ترانزیتی و ارائه تسهیلات کم بهره در سطح روستاها از طریق پست بانک در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1661418
ارسال نظر
نظرات