شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661556
شهردار فرمهین :

۲۵ هکتار از بافت های فرسوده شهر فرمهین نوسازی می شود

۲۵ هکتار از بافت های فرسوده شهر فرمهین نوسازی می شود
شهردار فرمهین گفت: امسال یک میلیارد ریال به منظور احیا و نوسازی ۲۵ هکتار از بافت های فرسوده شهر فرمهین اختصاص یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا سربندی، شهردار فرمهین در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به احیای بافت های فرسوده شهر فرمهین گفت: امسال یک میلیارد ریال به منظور احیا و نوسازی ۲۵ هکتار از بافت های فرسوده شهر فرمهین تخصیص یافته که ۱۵ هکتار آن در فرمهین و ۱۰ هکتار در  محله شاه آباد این شهر است.

وی افزود: ارائه ۱۲۰ متر جواز و انجام تخریب و آوار برداری به صورت رایگان توسط شهرداری و شورای شهر از جمله اقداماتی است که امسال در این راستا انجام شده است.

سربندی اظهار کرد: کل مساحت فرمهین ۴۵۰ هکتار است که با توجه به نو بودن بافت، مشکل حاشیه نشینی و سکونتگاه غیر رسمی در این شهرستان وجود ندارد.

شهردار فرمهین گفت: عمده ترین بافت فرسوده در محله بافت قدیم فرمهین و شاه آباد است و هزینه احیای آن بر مبنای برنامه هدفمند از منابع داخلی شهرداری تامین می شود.

وی گفت: ارائه ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بدون بهره توسط بانک های عامل را از اقدامات موثر در راستای احیای بافت های فرسوده در شهر فرمهین است.

سربندی افزود: ۱۰ مورد تخریب و آوار برداری در بافت فرسوده فرمهین از اقداماتی است که امسال انجام شده است.

شهردار فرمهین اظهار کرد: تجهیز و تکمیل پارک محله ای بافت قدیم فرمهین، نوسازی (استخر منبع تامین آب کشاورزی) بافت قدیم شاه آباد، جدول گذاری و سنگ چینی جوی های بافت قدیم و آسفالت معابر باقی مانده از اقدامات در دست اجرای شهرداری در سطح شهر فرمهین است.

وی هدف از احیای بافت های فرسوده فراهان را آراستگی و زیبا سازی شهری عنوان کرد و خاطرنشان کرد: دولت نیز با فراهم کردن امکانات در شهرهای کوچک می تواند در راستای تعهد مردم به محل زندگی و جلوگیری از مهاجرت گام های اساسی بردارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1661556
ارسال نظر
نظرات